Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Vánoční strom v Žamberku se rozsvítil jako jeden z prvních

Jako jeden z prvních se v letošním roce rozsvítil vánoční strom na žamberském náměstí. V úterý 23. listopadu úderem 18. hodiny rozzářil živý smrk celé náměstí a za zvuku koled jsme se tak mohli naladit na tu pravou vánoční atmosféru.
Děkujeme všem stánkařům za jejich ohleduplnost a nadšení, se kterým prodávali své výrobky, lahodný punč a medovinu, trdelník, frgále či uzeniny a sýry. Za vynikající občerstvení také děkujeme Střední škole a základní škole Žamberk, která nás, jako již tradičně, zásobovala lahodnými langoši a fronta před stánkem kvalitu jen potvrzovala. Po adventních věncích, které vyrobila Cesta pro rodinu, se opět jen zaprášilo, své výrobky také krásně prezentovali žáci Střední školy gastronomické a technické Žamberk.

I přes náročnější podmínky pro zajištění doprovodného programu se nám podařilo dát dohromady několik pěkných vystoupení, ať už pěveckých, hudebních či tanečních. Děkujeme dětem z MŠ Čtyřlístek a Erudio za jejich vystoupení plné nadšení, rozzářených dětských oček a velké chuti předvést své dovednosti před rodiči i veřejností. Dále také ZUŠ Petra Ebena Žamberk – souboru zobcových fléten pod vedením paní učitelky Kučerové a pěveckému sboru Vlaštovičky pod vedením paní učitelky Olgy Kaláškové. Závěrečná část programu patřila kapele Band Brass Company ze Základní umělecké školy Lanškroun pod taktovkou pana ředitele Pavla Vašíčka. Jejich vystoupení nás nabilo pozitivní energií, spoustu diváků nutilo k tanci a některé i ke zpěvu. Děkujeme, že jsme napodruhé toto vystoupení mohli uskutečnit a opět se přesvědčit o tom, že jsou tato uskupení ze ZUŠek velmi kvalitní a sehraná.

Chtěli bychom také vyzdvihnout práci Technických služeb Žamberk, které nám velmi pomohli se zajištěním a postavením pódia a stanů, laviček a stolů, odpadkových košů a s následným úklidem po jarmarku. Děkujeme také celému realizačnímu týmu, moderátorovi Martinu Mimrovi a za skvělý zvuk také zvukaři Jindrovi Helekalovi.

V neposlední řadě děkujeme všem návštěvníkům, místním i přespolním, za podporu této tradiční akce, hojnou účast a příjemnou přátelskou atmosféru.
Suchomelová Kateřina , Ing. | dne 24.11.2021
123456789101112131415161718192021Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka