Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Den válečných veteránů

V pondělí 11. listopadu 2019 v 11:00 hodin se zástupci města Žamberka účastnili pietních aktů při příležitosti Dne válečných veteránů v Ústí nad Orlicí.
Položením květin u sochy/památníku Bubnujícího legionáře a v parku Československých legií uctili památku československých legionářů a vlastenců, kteří padli v I. a II. světové válce a všech válečných veteránů.
U této příležitosti byla Československou obcí legionářskou slavnostně předána ocenění a medaile. Pamětní medaili 2. stupně za zásluhy o obnovu a šíření legionářských tradic převzal mimo jiných i žamberský badatel Vladislav Severin.
Den válečných veteránů se slaví celosvětově a jeho datum, 11. listopad, bylo přitom vybráno symbolicky. Připomíná uzavření mírových smluv mezi Spojenci a Německem ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiegne 11.11.1918 a ukončení válečných operací I. světové války. Zároveň připomíná památku všech válečných veteránů. Symbolem tohoto významného dne je květ vlčího máku.
Faltusová Zuzana | dne 11.11.2019
Den válečných veteránůDen válečných veteránůDen válečných veteránůDen válečných veteránůDen válečných veteránůDen válečných veteránůDen válečných veteránůObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka