Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Volba krále a královny, prince a princezny Majálesu 2011

Jako každý rok se i letos na našem gymnáziu konalo klání o post prince a princezny, krále a královny Majálesu 2011.
S velkým odhodláním se všichni pustili do příprav na tuto velkou událost již několik týdnů předem. Někteří si ovšem natolik věřili, že jim stačily pouhé dva dny. Je důležité podotknout, že každá volba se skládá ze dvou hlavních disciplín: módní přehlídka a volná disciplína. Letošní téma pro modely bylo: Vařím, vaříš, vaříme. Rozhodně se bylo na co dívat a porota složená ze starosty města Jiřího Dytrta, místostarostky pro kulturu Jiřiny Jirešové, referentky pro kulturu Městského úřadu Zuzany Žváčkové, předsedkyně poroty Radky Hermannové, ředitele školy Milana Lipenského, vedoucí školní jídelny Marty Kacálkové, hlavního kuchaře Lukáše Dolečka a studentů Renaty Papcunové, Vojtěcha Všetičky ze 4. B, Kristýny Langerové a Daniela Černohorského z 8. A. Vybrat ty nejlepší z nejlepších nebylo pro porotu rozhodně jednoduché.

Po krátké pauze, proložené hudbou skupiny Ready Mate, jsme rychle přešli k volné disciplíně. Méně či více zkušení se úkolu zhostili na výbornou, k vidění bylo několik druhů tanců, pohádka či divadlo, vtipných scének nepočítaně. Vyhrát však může jen ten nejlepší a o konečném pořadí nakonec rozhodla tajná disciplína. Jak už to bývá, nebyla vůbec jednoduchá, zato především velmi originální. Jednalo se o škrábání brambor, pití kofoly brčkem z půllitru, přenášení těstovin na vařečce a nakonec také zkouška, jak dobře se účastníci navzájem znají.

Souboj to byl skutečně obtížný a napínavý až do posledních chvil. Podle poroty se role prince a princezny nejlépe zhostili Jiří Bělský a Eliška Kulhavá ze 4. A, královnou a králem se potom stali Štěpán Tylš a Lada Novotná ze 3. B.

Pokud máte zájem či chuť pobavit se a zároveň vidět výše uvedená "veličenstva", určitě nesmíte 1. 5. 2011 chybět na Masarykově náměstí, kde od 14:30 začíná Majálesová estráda. K vidění budou nejlepší čísla z volby, Dechový orchestr ZUŠ, mažoretky ZŠ Nádražní, taneční vystoupení ZŠ 28. října, bubeníci ze Speciální základní školy a SVČ ANIMO, taneční skupina Neon a mnoho dalších zajímavých vystoupení. Na občerstvení se mimo jiné bude podílet i Odborné učiliště a Praktická škola Žamberk.

Nakonec už bychom snad jen popřáli, aby se nám vydařilo počasí, protože o zábavu určitě nebude nouze!

Kopecká Eliška, Michal Klátil, Paďourová Tereza, 7.A
Faltusová Zuzana | dne 28.04.2011Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka