Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Majáles 2013

Státní svátek na počátku května patřil v Žamberku tradiční studentské slavnosti.
Jistě jste si všimli, že jaro a vysoké teploty si v tomto roce dávají na čas a 1. května ráno tomu nebylo jinak. Vypadalo to spíše na déšť a zimní bundy. Naštěstí se ale počasí umoudřilo a celá akce se uskutečnila pod modrou slunečnou oblohou.
Majálesový průvod v čele vedený mažoretkami a Dechovým orchestrem ZUŠ Petra Ebena Žamberk prošel tradičně ulicemi města a Masarykovým náměstím, kde královská rodina pozdravila své dvořany.
Následovala Majálesová estráda, která nabídla divákům vystoupení studentů žamberského gymnázia, mažoretek, taneční skupiny Neon, Neon Mini a žáků základních škol i ZUŠ Petra Ebena. Do programu hudebně přispělo i mužské hudební těleso s lehce netradičním názvem Hohomakuma ze ZUŠ Petra Ebena. Žáci Speciální SŠ a ZŠ Žamberk zahráli na africké bubny. Nechybělo ani krátké divadelní představení s názvem Einstein, které pobavilo snad všechny přítomné. Na závěr estrády se o nezapomenutelný zážitek postaraly mužské akvabely, které předvedly velmi technicky náročné prvky a skoky do „vody“.
Celou majálesovou estrádu pohotově moderovali studenti žamberského gymnázia – Veronika Procházková a Martin Macháček, kterým tímto děkujeme.
Od 16 hodin už patřilo pódium pouze hudbě. V tomto roce na Mafestu vystoupila folková skupina Marien z Pardubic. Elektroakustické kytary a nádherně sladěné pětihlasy, to bylo pohlazení po duši přítomných posluchačů. Po nich už následovala přehlídka rockových studentských kapel The Complication, Naked Suspect a Ready Mate, všechny z Gymnázia Žamberk.
Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení, o které se mimo jiné postarali i žáci a učitelé Speciální SŠ a ZŠ Žamberk a cukráři, kuchaři se Střední školy OŘS Žamberk.
Za úspěšné uskutečnění celé akce patří poděkování hlavně realizačnímu týmu a dále všem studentům Gymnázia Žamberk, kteří se podíleli na majálesových přípravách, které Majálesu nejen předcházely, ale i ho uzavíraly.
Děkujeme městu Žamberk za to, že Majáles každoročně podporuje a umožní tak široké veřejnosti shlédnout vystoupení převážně žamberské mládeže a studentů. Velké poděkování patří i panu Macháčkovi a jeho kobylce, kteří poskytli kočár, a tím dopravu královské rodiny na Masarykovo náměstí.
Faltusová Zuzana | dne 13.05.2013
Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Majáles 2013Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka