Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Investice města: Nové prostory pro Turistické informační středisko

Dokončené prostory pro Turistické informační středisko na Masarykově náměstí čp. 168 jsou připraveny k otevření, jakmile to vládní opatření dovolí.
Řešení prostoru navrhl městský architekt Ing. arch. Martin Frei, technicky práce koordinoval a vedl Ing. David Vacek (REUP) a za velikou pomoc s návrhem a provedením stěžejní fototapety děkujeme také Zdeňku Šiffelovi a společnosti SET SERVIS.
V prostoru, kde dlouhé roky bývala masna, bylo potřeba provést rozsáhlé bourací práce, kompletní rekonstrukci elektroinstalace, včetně slaboproudých, požárních a zabezpečovacích systémů, i potřebné úpravy vedení vody a kanalizace. Prostor je nově vytápěn úsporným multisplitovým systémem s tepelným čerpadlem vzduch-vzduch, umožňujícím rovněž chlazení prostoru v letních měsících. Stěny mají nové omítky, proběhla kompletní výměna skladby podlah včetně hydroizolace a tepelné izolace, nové je také sociální, úklidové a další zázemí v neveřejné části střediska. Přední prostor byl vybaven novým nábytkem, v zázemí se v maximální míře využilo vybavení z předchozích prostor. Drobné dokončení čeká ještě fasádu budovy, ta bude provedena, až to klimatické podmínky dovolí.
Umístění střediska na Masarykově náměstí v blízkosti radnice a s možností parkování vnímáme jako výrazný posun k lepšímu. Nový prostor je svým zpracováním zajímavý a netradiční, doufáme, že se bude návštěvníkům líbit, že v něm vždy najdou potřebné informace a materiály a budou se rádi vracet.

Celkové investiční náklady včetně veškerých projektových a přípravných prací: 1.461.264 Kč vč. DPH

V letošním roce je naplánováno ještě vybudování nového prostoru pro redakci Žamberských listů, která by se měla přestěhovat na stejnou adresu jako nové Informační středisko.

Ing. Lenka Fránková, vedoucí odboru REUP
Škodová Monika, Mgr. | dne 29.01.2021
exteriérinteriérinteriérinteriérinteriérinteriérinteriérinteriérinteriérinteriérprůběh rekonstrukceprůběh rekonstrukceprůběh rekonstrukceprůběh rekonstrukceprůběh rekonstrukceObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka