Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Město Žamberk nabízí občanům a firmám možnost zapojit se do elektronické aukce.

Město Žamberk nabídlo v loňském roce svým občanům možnost zapojit se do elektronické aukce na dodávky elektrické energie a zemního plynu a ušetřit tak své peníze za spotřebované energie. Domácnosti, které se e-aukce zúčastnili, ušetřili řádově tisíce korun ročně za energie.
Přestože již uběhlo od realizace e-aukce několik měsíců, zájem občanů o levnější energie neustává. "Jelikož stále zaznamenáváme zájem občanů o levnější energie a s nimi spojené úspory, otevřeme i v letošním roce na našem úřadě kontaktní místo, kde budou mít občané příležitost získat nižší ceny elektřiny a plynu a ušetřit tak ve svých domácích rozpočtech nemalé finanční prostředky." uvedl starosta města Jiří Dytrt.

Kontaktní místo bude na radnici v Žamberku otevřeno od května. Pracovníci poradenské společnosti Marandis poskytnou občanům veškeré informace týkající se problematiky energií, provedou rozbor stávajících smluv a porovnají současné ceny energií s cenami, které aktuálně nabízejí dodavatelé v e-aukcích a vyčíslí možnou úsporu. Poté, v případě zájmu, zajistí poradenská firma přechod k novému dodavateli, který bude aktuálně nejvýhodnější. Veškerou administrativu spojenou s přechodem k novému dodavateli provede poradenská společnost Marandis. Veškeré osobní konzultace, analýza smluv, kalkulace možných úspor i servis spojený s přechodem k novému dodavateli je pro zájemce zdarma. Občan tak dostane stoprocentní servis, stačí pouze přijít na městský úřad a přinést sebou stávající smlouvy s dodavateli a poslední roční vyúčtování.

"Kontaktní místo mohou navštívit také lidé, kteří mají v problematice energií nejasnosti. Podepsali například nevýhodnou smlouvu s novým dodavatelem a nyní potřebují poradit jak dále postupovat, popřípadě nerozumí ročnímu vyúčtování nebo jim nejsou jasné jejich smluvní či cenové podmínky stávajícího dodavatele." uvedl Martin Anders ze společnosti Marandis.

Na kontaktní místo mohou přijít také občané, kteří se e-aukce zúčastnili v loňském roce a potřebují řešit změny ve smlouvách, nastavit výši měsíčních záloh, měnit platební způsob apod.

Dalším z cílů kontaktního místa společnosti Marandis je také zamezit nekalým praktikám podomních prodejců energií. Dříve než lidé uzavřou smlouvu s novým dodavatelem, mohou přijít a zde jim ještě před samotným podpisem nové smlouvy pracovníci společnosti Marandis provedou rozbor těchto smluv a sdělí jim všechny smluvní a cenové podmínky nové smlouvy. "Věříme, že tato služba bude pro občany našeho města přínosná a snížíme rizika spojená s podomním prodejem." říká starosta města Jiří Dytrt.

Termíny otevření kontaktního místa budou zveřejněny v příštím čísle Žamberských listů, na webu města a facebookových stránkách. Pracovníci společnosti Marandis budou občanům osobně k dispozici pouze v kanceláři na radnici v Žamberku. V případě, že se občany pokusí někdo kontaktovat pod záštitou města nebo firmy Marandis přímo v jejich bydlišti, bude se jednat o podvodné jednání podomních obchodníků.
Borovičková Kamila, Bc. | dne 04.04.2014Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka