Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Den dětí s dobrovolníky navštívil vysoký počet účastníků i hezké počasí

V pátek 6. září se již třetím rokem konal Den dětí s dobrovolníky, který přilákal děti, rodiče i prarodiče do Zámeckého parku v Žamberku, kde se celá akce konala. Jeden z posledních letních dnů tak umožnil více než 350 dětem a na 300 dospělým užít si spoustu venkovních atrakcí a zábavy.
Děti v doprovodu svých rodin prověřovaly své znalosti i dovednosti na jednotlivých stanovištích, společně se svými kamarády skotačily na nafukovacích atrakcích, jezdily na čtyřkolkách, elektroautíčkách či ponících, sledovaly vystoupení kouzelníka, taneční vystoupení, ukázky práce hasičů, dogdancing a mnoho dalšího. Jak už bývá zvykem, byly pro děti připraveny sladké odměny, včetně překvapení. Celou akci připravila Koalice nevládek Pardubicka, o. s. a Občanské sdružení CEMA Žamberk ve spolupráci se střediskem volného času ANIMO Žamberk a dalšími organizacemi, jako např. Šťastný domov, o. s. Líšnice, Sbor dobrovolných hasičů Žamberk, Základní kynologická organizace Žamberk, Městská knihovna Žamberk, Albertinum Žamberk a jejich Dětská nemocnice, Místní akční skupina Orlicko a další.

Pořadatelé touto cestou děkují za významnou podporu akce Městu Žamberk, obchodnímu družstvu KONZUM, pojišťovně Generali Žamberk, firmám Šmídl, s. r. o., František Toman - ELO, Pekařství a cukrářství Sázava s. r. o., MASOEKO s.r.o., Bühler CZ s.r.o., M&M reality, TEPVOS, spol. s r. o., Sabihračky, Mika a. s., Technickým službám Žamberk, s.r.o. a všem dobrovolníkům, kteří akci podpořili za jejich přízeň. Významné poděkování patří panu Parishovi za poskytnutí prostoru Zámeckého parku v Žamberku.
Akce se konala v rámci Evropského roku občanů 2013 v Pardubickém kraji pod záštitou radního Pardubického kraje pro neziskový sektor Pavla Šotoly a v rámci celorepublikové kampaně Sítě mateřských center „Křídla a kořeny naší rodiny“.
Borovičková Kamila, Bc. | dne 30.09.2013Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka