Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Nová školka s individuálním přístupem nabízí dny na zkoušku

Na Masarykově náměstí vedle Restaurace Imrvere byla v září otevřena nová školka Erudio. Zařízení staví na směru Začít spolu s prvky Montessori. Na každých šest dětí v ní připadá vždy jeden pedagog, což umožňuje mít skutečně osobní přístup a pomoci dětem rozvíjet se jejich vlastním tempem.
Školka nabízí smysluplné využití času, kdy jsou děti odloučené od rodičů. Nabízí víc, než jen hlídání dětí. Vytváří kladný vztah ke vzdělávání a přirozenou formou vede děti k samostatnosti a odpovědnosti. Respektuje jejich silné stránky, tempo a také nastavení výchovy v jejich rodině. Funguje celoročně a má rozšířenou provozní dobu.

V rámci školky se děti mohou účastnit bezplatně mnoha kroužků, například hru na flétnu bez not, kroužky se zaměřením výtvarným, dramatickým a hudebně pohybovým nebo kroužek pro rozvoj řeči. V rámci školky chodí děti jedenkrát týdně do tělocvičny a předškoláci se pravidelně seznamují s knihami na čteních pro děti v městské knihovně. Jednou měsíčně pak navštěvují muzeum a solnou jeskyni nebo saunu. V případě zájmu rodičů budou aktivity rozšířeny ještě o lyžování a plavání.

Dobrou příležitostí pro první návštěvu Erudia jsou bezplatné dny na zkoušku, které si můžete ve školce domluvit. Další příležitostí jsou zábavné dílničky pro rodiče a děti ve věku 2 až 5 let s volným vstupem.

Nenechte se odradit probíhajícími pracemi v přízemí žlutého domu, ve kterém školka Erudio sídlí. Brzy se zde otevře nekuřácká kavárna s velkým dětským koutkem. Probíhající práce nemají na chod školky žádný vliv. Nová rodinná denní kavárna přivítá první návštěvníky již v průběhu října.

Tomáš Papež
Contipro
Faltusová Zuzana | dne 09.10.2013
ErudioErudioErudioErudioErudioObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka