Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

200 kilometrů dlouhá stopa

„Je to jako byste na běžkách vyrazili ze Žamberka do Brna, tam se otočili a běželi zase zpátky“, říká Pavel Lipenský, jednatel společnosti TopKarMoto, když popisuje délku tratí pro běžkaře, které v letošní zimě pro město a své spoluobčany zdarma upravila sněžná rolba pocházející z této firmy.
Na spolupráci při úpravě běžeckých stop se ještě před zahájením zimní sezóny dohodli starosta města Žamberka Jiří Dytrt, místostarosta obce Dlouhoňovic Jan Vych a jednatel společnosti TopKarMoto Pavel Lipenský. Smyslem této dohody byla cílená a efektivní podpora zimních sportovních aktivit.

„Žijeme a pracujeme v tomto městě, takže nám přišlo přirozené, že svým dílem přispějeme k rozvoji naší obce. Prodáváme a opravujeme sněžné rolby. A proto jsme směr naši pomoci nemuseli dlouho hledat. Rozhodli jsme se, že v zimní sezoně 2011/2012 zdarma zapůjčíme městu Žamberk jednu z našich roleb. K tomu jsme navíc z větší části participovali na úhradě pohonných hmot. Cílem zápůjčky bylo, abychom zajistili stálou a kvalitní přípravu běžeckých stop v okolí našeho města“, říká Pavel Lipenský.

Vzhledem k opožděnému nástupu zimy, začala sněžná rolba běžecké tratě upravovat až od 20. ledna. Počasí pak ale běžkařskému sportu přálo docela dlouho až do 24. února. Za tu dobu vyjel řidič rolby Josef Tobiška na trať celkem devětkrát a najel něco přes dvě stě kilometrů.

Spolupráci mezi městem Žamberk, Dlouhoňovicemi a společností TopKarMoto shrnul Pavel Lipenský takto: „Je nepochybné, že tato spolupráce byla nejen úspěšná, ale i všestranně prospěšná. Ale víte, co mne na ni potěšilo asi nejvíce? Že není tak docela pravda, jak se říká, že si lidé všímají jen špatných věcí. Během posledních dvou měsíců k nám do firmy přišlo několik dopisů s poděkováním a na ulici mě mnohokrát zastavili mí přátelé a známí, aby mi řekli, že si všimli té naší rolby upravující běžkařské tratě, že je to od nás hezké, a že si dobře zalyžovali. Byla to všechno nečekaná ocenění, ale o to víc to bylo potěšující.“
Borovičková Kamila, Bc. | dne 03.04.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka