Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Festival Orlická brána 2012

6. ročník kulturního festivalu Orlická brána se bude konat 20. - 21. července 2012 pod otevřeným nebem, kde budou vidět hvězdy i ve dne.
U Tyršovy rozhledny v Žamberku se setkají umělci, hudebníci, divadelníci, ale hlavně děti, dospělí a spousty přátel dobré nálady a zážitků, jenž k letnímu festivalu bezpochyby patří.

Bohatý páteční i sobotní program letos nově nabídne celodenní podívanou na dvě podia a tvorbu profesionálních i amatérských umělců. Uvidíte divadelní soubory, zájmové kroužky a sdružení, uslyšíte kapely a to nejen z České republiky.

Minulý rok, kdy jsme si zřejmě vymodlili krásné počasí, je i letos naším velikým přáním, aby Orlická brána proběhla v suchu a aby si atmosféru festivalu užilo co nejvíc spokojených návštěvníků a účinkujících.

Letos premiérově přesuneme páteční, tradiční část programu od divadla pod Tyršovu rozhlednu. Uslyšíte účinkující, kteří mají cosi společného. A co? Všechny frontmanky jsou ženy. Možná Vám odkryjí nový pohled na hudební scénu. Koho uvidíme? Hiphopovou kapelu SESTRY V RÝMU, která vystoupí na domácí půdě. LUCIE REDLOVÁ, česká zpěvačka a písničkářka, přijede se svou doprovodnou kapelou GARDE. Na akordeon se doprovodí křehká písničkářka JANA VÉBEROVÁ a zahraje skupina CITIZEN 37 z České Třebové. Páteční den ukončíme další festivalovou novinkou - filmem na dobrou noc.

Jen o pár hodin později, tedy v sobotu, se opět setkáme u Tyršovy rozhledny, kde si na své přijdou hlavně děti a mládež. Pohádková divadelní představení nás provedou sobotním dnem, přijede i Kára komediantů, kterou přitáhne stálice naší festivalové scény, českobudějovické divadlo KVELB THEATRE. Taneční skupina NEON ze Žamberka vás vtáhne přímo do děje choreografií a roztančí celý festival. Těšit se můžete na pražskou VOSTO5 a jejich improvizační představení Standartní kabaret, který bude premierou i dernierou zároveň, v nočních hodinách pak na divadelní automat Thetromat.

Hlavními hudebními lákadly bude jedna z nejlepších slovenských zpěvaček KATARÍNA KNECHTOVÁ (skupina Peha), držitelka titulu objev roku (1999), třikrát oceněna jako nejlepší zpěvačka roku. Známá je úvodní písní k filmu Bathory. Přijede neméně proslulá legendární hudební skupina VLTAVA, kterou založil v roce 1986 Robert Nebřenský, známý český herec, textař a kytarista. Zahraje i jedna z nejlepších kapel z blízkého regionu NIL z České Třebové a rockově vás naladí kapela CELÉ ZNOVA z Českého Brodu.

Bude připraveno výborné občerstvení, stánky, výstava uměleckých prací a osvědčený dětský koutek SVČ Animo, kde se zodpovědně postarají o vaše děti a vy se budete moci nechat dál bavit programem, který vás zajímá.

Organizátoři jsou připraveni i na tak zvanou mokrou variantu. Další dobrá zpráva na konec, celý festival je za vstupné dobrovolné.

Vše toto podtrhne podobu festivalu tučnou čarou a nám už jen zbývá těšit se na snad slunečný červencový víkend, kdy se všichni setkáme, pobavíme se, zatančíme si. Přivítejte umělce, ale buďte jimi i vy sami a přijďte vytvořit správnou atmosféru a společně si užít letní kulturní festival Orlická brána 2012.

Festival vznikl pod záštitou města Žamberk. Hlavním organizátorem je Městský kulturní podnik FIDIKO Žamberk. Hlavními mediálními partnery jsou Radio ČH a Golempress.
Faltusová Zuzana | dne 18.07.2012Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka