Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

SOUTĚŽ OBCÍ V TŘÍDĚNÍ ODPADU O PERNÍKOVOU POPELNICI 2010

MĚSTO ŽAMBERK ZÍSKALO 2. MÍSTO
v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM, a.s. Ve čtvrtém ročníku se utkalo 413 měst a obcí našeho regionu, ale jen deset z nich získalo ocenění doprovázené finanční odměnou.
O perníkovou popelnici se soutěžilo ve třech kategoriích – do 500 obyvatel, do 5000 obyvatel a nad 5000 obyvatel a hodnoceno bylo množství vytříděného odpadu přepočteného na jednoho obyvatele. Mezi tři vítězné obce v každé kategorii a také pro obec, která udělala oproti minulému roku největší bodový skok, tzv. „Skokan roku“, byla rozdělena finanční prémie, která za rok 2010 představovala celkovou částku 720 000 Kč a také deset symbolických perníkových popelnic.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 20.dubna 2011 v prostorách zasedací místnosti sálu Rady Pardubického kraje. Ceny vítězům v jednotlivým kategoriích předali Ing. Václav Kroutil, radní Pardubického kraje zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov, ředitelka oddělení využití odpadů společnosti EKO-KOM, a.s. RNDr. Martina Vrbová, Ph.D. a regionální manažer společnosti EKO-KOM, a.s. Tomáš Pešek.

Město Žamberk opět uspělo a obhájilo 2. místo. Vítězství v naší kategorii získala Česká Třebová a na třetím místě skončila Polička. Jako druhé, nejlépe třídící město jsme obdrželi finanční prémii 70 000 Kč. Oceněná města a obce na prvním místě si odnesli 130 tis. Kč a na třetím místě 30 tis. Kč.

V rámci soutěže byla udělena také cena Skokan roku, kterou získala obec Makov z okresu Svitavy. V žebříčku absolutního pořadí poskočila o neuvěřitelných 350 míst. Absolutním vítězem byla soutěžní komisí vyhlášena obec Skořenice.

Velké poděkování patří nejen všem žamberanům, kteří se zapojili do třídění odpadů, ale také pracovníkům svozové firmy Jaromír Plundra, Žamberk, jež pro město perfektně zajišťují sběr a přepravu papíru, plastů, skla, nápojových kartonů a kovů.
Hovádková Alena, Ing. | dne 21.04.2011
Soubor /prezentace/images/fotografie/04dafbe2eb3686.jpg není k dispozici! (/home/2011-09-20/web/www.zamberk.cz/knihovny/class/basic.class.php, řadek 637)!
Soubor /prezentace/images/fotografie/04db01e929e1f7.jpg není k dispozici! (/home/2011-09-20/web/www.zamberk.cz/knihovny/class/basic.class.php, řadek 637)!Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka