Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Rozsvícení vánočního stromu

V úterý 27. listopadu ožilo žamberské náměstí adventním jarmarkem a slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Počasí bylo velmi mrazivé a větrné, ale i přesto lidé dorazili v hojném počtu načerpat vánoční atmosféru.
Byl připraven bohatý kulturní program, který začínal již ve 13 hodin řemeslným jarmarkem. Své zboží zde nabídlo 54 stánkařů a mezi nimi také žáci žamberských škol. Tradičně své kovářské řemeslo převedl Jan Celer, k zakoupení byly dřevěné hračky, keramika, svíčky, vánoční věnce, textilie, ozdoby, koření, pletené a vlněné zboží, přírodní kosmetika, malované magnetky. Nechyběly ani tradiční pochoutky – perníky, sýry, grilované speciality, frgále, trdelník, staročeská zabíjačka, horká medovina, punč, víno a mnoho dalšího. Příjemným zpestřením programu byl i letos flašinetář Martin Štěpánek.
Od 15 hodin odstartoval pestrý program v podání žamberských škol. Na podiu se postupně vystřídaly děti z Mateřské školky Čtyřlístek, žáci Základní školy Erudio Orlicko, pěvecký sbor Viola a Základní škola Petra Ebena Žamberk. Od 17 hodin pódium patřilo skupině Hasberry, která návštěvníky provedla k samotnému závěru, rozsvícení vánočního stromu. Poté popřál příjemné svátky vánoční starosta města Oldřich Jedlička a společným odpočítáváním jsme rozsvítili strom.
Přejeme všem klidné a pohodové vánoční svátky a děkujeme návštěvníkům za úžasnou vánoční atmosféru a především těm, kteří se podíleli na doprovodném programu.
Silvie Hanáková, kultura, občanské záležitosti
Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 14.12.2018
01020304050507080910Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka