Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Investice města: Družina ZŠ 581 - úpravy zahrady

Na zahradě budovy čp. 550 v Nádražní ulici pod budovou městského úřadu a pošty jsme pokračovali v úpravě venkovního prostoru družiny.
Zahrada byla začátkem roku 2017 zaplocena od budovy pošty a během letních prázdnin 2017 jsme na ni přemístili pergolu ze dvora základní školy.
Letos došlo k dokončení hlavních úprav: zvětšení prostoru dolní zahrady o plochu, která dříve sloužila pro stání kontejnerů, propojení obou částí zahrady novým oplocením a schodištěm se zábradlím. V dolní části přibylo velké pískoviště s krycí plachtou a průchozí tunel, který časem poroste popínavými rostlinami. Kromě dětských her zajistí i částečnou ochranu prostoru před zraky kolemjdoucích a návrat břečťanu, kterým byl porostlý původní plot. Upraveny byly i zpevněné plochy. Prostor je nově z bezpečnostních důvodů oddělen plůtkem od vstupu do pedagogicko-psychologické poradny, která v budově sídlí. Začátkem roku 2019 pokryje pergolu krycí plachta pro zastínění.
Celkové investiční náklady: 317.000 Kč vč. DPH

Ing. Lenka Fránková, vedoucí odboru REUP
Škodová Monika, Mgr. | dne 29.11.2018
zahrada družiny ZŠ 581zahrada družiny ZŠ 581zahrada družiny ZŠ 581zahrada družiny ZŠ 581zahrada družiny ZŠ 581zahrada družiny ZŠ 581zahrada družiny ZŠ 581zahrada družiny ZŠ 581Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka