Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

MĚSTO ŽAMBERK MÁ TITUL NEJLÉPE TŘÍDÍCÍ MĚSTO

Soutěž obcí v třídění odpadu o perníkovou popelnici 2008

Město Žamberk získalo 1.místo v soutěži obcí v třídění odpadu, kterou vyhlásil Pardubický kraj a společnost EKO-KOM, a.s.
Města a obce Pardubického kraje se účastnily druhého ročníku soutěže „O perníkovou popelnici 2008“. Soutěžilo se ve třech kategoriích – do 500 obyvatel, do 5000 obyvatel a nad 5000 obyvatel a hodnoceno bylo množství vytříděného odpadu přepočteného na jednoho obyvatele. Rozděleno bylo celkem 9 ocenění. Mezi tři vítězné obce v každé kategorii byla rozdělena finanční prémie, která za rok 2008 představovala celkovou částku 750 000 Kč a také devět symbolických perníkových popelnic.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 20.dubna 2009 v prostorách zasedací místnosti sálu Rady Pardubického kraje. Ceny vítězům v jednotlivým kategoriích předali Ing. Václav Kroutil, radní Pardubického kraje zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov, ředitelka oddělení využití odpadů společnosti EKO-KOM, a.s. RNDr. Martina Vrbová, Ph.D. a regionální manažer společnosti EKO-KOM, a.s. Tomáš Pešek.

Na stupních vítězů ekologické soutěže kraje se v naší kategorii na 2. místě umístila Litomyšl a na 3.místě Polička. Jako vítězné, nejlépe třídící město jsme obdrželi finanční prémii 140 000 Kč. Oceněná města a obce na druhém místě si odnesli 70 tis. Kč a třetím místě 40 tis. Kč.

Zároveň byl slavnostně vyhlášen třetí ročník soutěže obcí v třídění odpadu O perníkovou popelnici 2009. Informace o možnosti zapojení, podmínkách soutěže a průběžné výsledky lze celoročně najít na www.ekontejnery.cz .

Za tento krásný úspěch je třeba poděkovat všem žamberanům, kteří se zapojili do třídění odpadů a také organizátorům soutěže za pěkné ceny, kterých si vážíme. Doufáme, že naše umístění není nic mimořádného, a naše společné snažení bude korunováno úspěchem i v dalších letech.
Hovádková Alena, Ing. | dne 21.04.2009
Předání perníkové popelniceTitul Nejlépe třídící městoPerníková popelniceObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka