Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Běh naděje v Žamberku

Ve čtvrtek 18. června 2009 se před Divišovým divadlem v Žamberku konal 13. ročník humanitární akce spojené s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny v České republice.
Již podruhé pod názvem - Běh naděje. Ke startu se zapsalo 351 účastníků, což je o 41 osob více než v loňském roce. Na výběr měli tra dlouhou 1 km nebo 3 km, kterou mohli absolvovat chůzí, během, s kočárky nebo na kole. Trasa vedla ulicemi Žamberka a Zámeckým parkem. Na tra dlouhou 3 km se postavili nejen dospělí běžci, sportovci, ale bylo zde velké zastoupení i dětí z prvního stupně základních škol. Na boj proti rakovině věnovali účastníci částku 7 780,- Kč.

Doprovodný program zahájila soutěž dětí z MŠ v malování na asfalt, vystoupili mažoretky a roztleskávačky Cheerleaders Tornádo ze ZŠ 28. října 581, TS NEON mini a děti ze Speciální základní školy Žamberk. Uskutečnila se soutěž školních týmů. Závodila mezi sebou pětičlenná družstva stejné věkové kategorie ze ZŠ 28. října 581, ZŠ Nádražní 743, Speciální základní školy Žamberk a Gymnázia Žamberk. Starosta města Žamberka Jiří Dytrt, přivítal všechny přítomné, následně se podílel na předávání cen soutěžícím a po 16.00 hodině odstartoval běžeckou část akce. Hostem a patronem Běhu naděje byl Jakub Mrákava, čtyřnásobný mistr světa v nohejbalu, který odstartoval cyklistickou část a poté se účastnil i samotného běhu. Závěr doprovodného programu patřil místnímu Skate klubu, který si připravil pro diváky exhibiční vystoupení na několika překážkách.

Humanitární akci pořádalo Město Žamberk a ZŠ 28. října 581 Žamberk ve spolupráci s Městským kulturním podnikem FIDIKO, DDM ANIMO, Městskou policií, Technickými službami s.r.o., Sdružením dobrovolných hasičů, ČČK a Zdravotnickou záchrannou službou v Žamberku. Krásným slunečným odpolednem nás provázel moderátor Vladimír Fabián. Rádi bychom poděkovali všem, kteří se podíleli na zdařilém průběhu akce. Hlavně pak děkujeme účastníkům Běhu naděje, za podporu boje proti rakovině a těšíme se na jejich účast v příštím roce.
Faltusová Zuzana | dne 19.06.2009
Běh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuBěh naděje v ŽamberkuObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka