Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Hasičské závody v Žamberku

V sobotu 18. července 2020 proběhl již pátý ročník netradičních hasičských závodů O Putovní pohár starosty města Žamberka.
Závody zahájil ve 12 hodin starosta města Žamberka Oldřich Jedlička. Soutěže se zúčastnilo 12 družstev sborů dobrovolných hasičů a také již tradičně jedno družstvo z polské Pławnice.

Na závodníky čekaly dvě netradiční soutěžní disciplíny. Pět minut před startem první disciplíny si závodníci vylosovali PIN kód, který museli zadat po odstartování soutěže na dveře, kterými proběhlo celé družstvo a následně se rozdělilo do dvou koridorů. Jedna část závodníků běžela přes kladinu, nízkou bariéru a hrazdu, kterou museli podlézt k základně, kde museli vytvořit přívodní vedení vody od nádrže k čerpadlu. Druhá skupina běžela k „nabouranému“ vozidlu, kde musela zachránit model novorozence z vozidla a transportovat jej do bezpečného prostoru. Následně mohla vytvořit útočné vedení z hadic 2x „B 75“, rozdělovač a dva proudy po 2x „C 52“, které muselo vést přes vozidlo. Materiál na útočné vedení byl uložen v kufru „nabouraného vozidla“. Disciplína byla úspěšně splněna sestříknutím obou terčů.

Ve druhé disciplíně museli závodníci přerovnat „protipovodňové“ pytle s pískem z jedné palety na druhou, dále pomocí kelímku s vodou naplnit nádobu umístěnou na závoře, aby se jim závora otevřela, a následně transportovali jednoho ze svých kolegů na nosítkách do cíle. Výsledné časy z obou disciplín se sčítaly.

Závody byly napínavé do poslední chvíle a o vítězi rozhodovaly sekundy. V kategorii mužů si vítězný putovní pohár starosty města Žamberka odvezlo družstvo SDH Líšnice, na druhém místě se umístilo družstvo SDH Kameničná a třetí místo obsadilo družstvo SDH Říčky. V kategorii žen se na 1. místě umístilo družstvo SDH Písečná, druhé místo obsadily hasičky SDH Žamberk a třetí místo vysoutěžil tým SDH Lišnice. Všechna družstva byla obdarována poháry a krásnými věcnými cenami, za které patří poděkování všem sponzorům. O večerní zábavu se postaral DJ Bros.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH a JSDH Žamberk za pomoc při organizaci těchto závodů, městu Žamberku za finanční a věcnou podporu, všem sponzorům za věcné a finanční dary, soutěžním družstvům a divákům za jejich účast na našich závodech. Těšíme se na další ročník!

Za SDH Žamberk Michal Klátil
Štěpánová Kateřina, Mgr. | dne 20.07.2020
O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020O pohár starosty města Žamberka 2020Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka