Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Tříkrálová sbírka jinak

Tříkrálová sbírka letos proběhla jinak, než bylo v předešlých ročnících zvykem. Kvůli pátému stupni tzv. PSA nemohli koledníci vyjít do ulic. Asistenti tříkrálové sbírky proto v jednotlivých obcích zorganizovali rozmístění pokladniček v obchodech, na městských či obecních úřadech, v kostelech apod.
Spolu s dobrovolníky roznesli do poštovních schránek "tříkrálové balíčky" s cukry, kalendáři a Charitními aktualitami.
Chtěli bychom všem asistentům a dobrovolníkům poděkovat za jejich obětavost a skvělou spolupráci. Děkujeme také všem, kteří nám umožnili rozmístit pokladničky v jejich provozovnách a institucích.
Na Orlickoústecku výtěžek ze sbírky pomohl v minulosti ke vzniku a činnosti mnoha služeb, např. Občanské poradny, Domácímu hospici ALFA-OMEGA nebo Sociálně terapeutickým dílnám Miriam v Králíkách. Ředitelka Oblastní charity Ústí nad Orlicí Ing. Marie Malá sděluje: "Finance z Tříkrálové sbírky jsou pro Oblastní charitu velmi důležité. Pomáhají tam, kde se finančních zdrojů nedostává či se obtížně získávají z veřejných prostředků. V letošním roce je výtěžek sbírky určen na podporu a zkvalitnění péče o umírající, nemocné, lidi s postižením, na pomoc potřebným rodinám a dalším, kteří se ocitli v nouzi."
Pro letošní rok byla tříkrálová koleda prodloužena do 24. ledna 2021. Nově je možnost podpořit Tříkrálovou sbírku i prostřednictvím tzv. on-line kasičky na webu www.trikralovasbirka.cz. Online kasička bude v provozu do konce dubna letošního roku. Celkový výtěžek ze sbírky by měl být znám začátkem měsíce června.
Petra Hubálková
Škodová Monika, Mgr. | dne 12.01.2021Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka