Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Investice města - Základní škola 28. října - prázdninové akce

V „dolní“ základní škole bylo letos realizováno více akcí:
Šatna na sportovním hřišti u Zámeckého parku
Úprava vstupu do školy a fasády ve dvorní části
Šatna na sportovním hřišti u Zámeckého parku:
Na hřišti, jehož povrch byl rekonstruován v roce 2017 (informovali jsme v ŽL 11/2017) nákladem 1.017.000 Kč, byla letos dobudována dřevostavba, určená pro skladování sportovního náčiní a převlékání žáků ve dvou šatnách. Stavbu doplňuje zástěna, za kterou je umístěna mobilní toaleta s možností mytí rukou. Do skladu sportovního náčiní byly pořízeny tři pojízdné koše na uložení míčů a dvě uzamykatelné skříně.
Investiční náklady: 330.700 Kč vč. DPH

Úprava vstupu do školy a fasády ve dvorní části:
Ve vstupním objektu došlo k výměně dvojích vstupních dveří a nahrazení původních sklobetonových konstrukcí hliníkovými výplněmi otvorů. Fasáda byla opravena, nad vchodem je mezi logy školy a města nápis „Škola pro život“. Systém otevírání automatických dveří je nyní ovládán čipy. Nejvíce viditelnou úpravou je fasáda části dvora školy, která byla během prázdnin na základě požadavku nového vedení a po schválení radou města opravena a opatřena obrazem s mořskou tématikou. Také povrch v této části (v prostoru parkování kol) byl upraven a došlo k novému dopojení svodů pro lepší odvodnění. V souvislosti s uvedenou úpravou došlo také k výměně bočních vstupních dveří a rozdělení vstupní chodby do jídelny školy. Dělící dveře chodbu uzavřely pro vstup náhodných osob, systém otevírání je opět na čipy a slouží pouze pro strávníky školy.
Investiční náklady: 901.000 Kč vč. DPH

Mgr. Jaromír Žejdlík, ředitel školy
Ing. Lenka Fránková, vedoucí odboru regionálního rozvoje a územního plánování (REUP)
Škodová Monika, Mgr. | dne 15.10.2018
vstupní prostor - původní stavnový stavpůvodní stavfasáda - nový stavšatna na sportovním hřišti v parkuslavnostní otevření šatenObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka