Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Orlická brána 2008

Mezinárodní multikulturní festival hudby, divadla, výstav, performance a workshopů

ORLICKÁ BRÁNA

proběhne 25.-26.července 2008 v okolí Tyršovy rozhledny a kaple Rozálka v Žamberku.
Po oba víkendové večery (hlavní program festivalu) vystoupí na hlavním hudebním podiu před Tyršovou rozhlednou několik profesionálních kapel včetně velice prestižních zahraničních hostů. V kapli sv. Rozálie dostanou prostor alternativní umělci, v INFOMAG.CZ stanu rozezní taneční party a v parku se na MF Dnes stage představí řada divadelních souborů. Myslíme samozřejmě i na děti, které budou mít na akci vstup úplně zdarma a bude pro ně připraven "dětský festival Hitrádia Magic - od divadel přes workshopy a hry až po cukrárnu".

Vystoupí: BONEY M (UK, Jam.), MONKEY BUSINESS, Muzikál HAIR v hvězdné sestavě, HURT (Polsko), - 123 MIN., DUB L.F.O (Izrael), UNITED FLAVOUR, FAST FOOD ORCHESTRA, STO ZVÍŘAT, GARAGE & Tony Ducháček, PSÍ VOJÁCI, N.V.Ú., NEON - streetdance show, SKA`N`DAAL, GRAY FUSE, BRATRSTVO KOČIČÍ PRACKY, DIVADLO KVELB - čtyřmetrové hořící loutky - super audiovizuální zážitek, Černá rodinka, OBOROH, MANŽELÉ HAVLOVI, PRO SOUND SYSTEM - Dr. Kary, Kryshpeen, Liquid A, SESTRY W RÝMU, PANDA UNITY, SOHO, KLIKA, GARDENZITTY, DIVADLO Z PYTLÍČKU - Ham ham velký hlad já mám, O drakovi, DIVADLO KORÁB - spousta srandy s princeznou s 40 metrů dlouhým nosem, ANIMO - Koloběžka, Hospoda na mýtince, Blaník, KOMEDIANTI NA KÁŘE - pohybová pouliční férie Kdo z koho, METAMORPHOSIS FAMFULARE - punková pantomima, a mnoho dalších...

Dále: workshopy, pouliční divadýlka, módní přehlídka second hand, kadeřnická show, výstavy, žonglování, rozhledna, fireshow, světelná show, performance v parku, piercing & tatoo studio, kadeřnický salon, ethno a sportovní oblečení, second hand, fotbálky, vonné tyčinky, stanové městečko, cukrárna, kavárna, čajovna, trafika,...
V rámci festivalu bude uspořádáno několik doprovodných pořadů od 23. do 27. července 2008. Úplný program naleznete na webových stránkách festivalu a na speciálních plakátech s programem festivalu začátkem července 2008.

Předprodej vstupenek za 250,- Kč byl již zahájen v kanceláři a na pokladně Divišova divadla, v klubu Uhelna (Divadelní kavárně) v IC Žamberk a na www.ORLICKABRANA.cz - zde naleznete zároveň další informace.

Vstupné: Předprodej 250,-; Na místě 360,-; Pouze divadla 50,-; Děti do 12 let zdarma
Faltusová Zuzana | dne 01.07.2008Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka