Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Děkujeme účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny

Druhé červnové úterý letos patřilo příznivcům Běhu naděje. Do již 22. ročníku se zapojilo 120 běžců, chodců a rodin s kočárky. Na podporu boje s rakovinou se podařilo vybrat a na konto celostátní sbírky odeslat 5.156 Kč.
Začátek akce již tradičně patřil dětem z mateřských školek Čtyřlístek a Sluníčko, které svými obrázky ozdobily silnici před Divišovým divadlem. Za jejich výtvory je ocenil starosta města Jiří Dytrt, který také celou akci s doprovodným programem zahájil. Jako první vystoupily mažoretky z Lukavice se skladbou Elektrisk, po nich následovaly děti z Neonku při MŠ Sluníčko. S taneční skladbou Červené krvinky vystoupily děti ze Základní umělecké školy Petra Ebena a nechyběla ani vystoupení Taneční skupiny NEON. Obě žamberské školy a Gymnázium Žamberk opět poměřily své síly v soutěžích školních týmů.
V průběhu odpoledne byl otevřen záchranný vůz ZZS s ukázkou první pomoci a občerstvení zajistili žamberští dobrovolní hasiči. U divadla byla také instalována mobilní horolezecká stěna, zájemci si tak mohli vyzkoušet své lezecké schopnosti.
Běh naděje uspořádalo město Žamberk a ZŠ 28. října 581 Žamberk ve spolupráci s Městským kulturním podnikem FIDIKO a Střediskem volného času, ANIMO, Žamberk. Děkujeme všem organizátorům v čele s Jaroslavem Hájkem a účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny.
Silvie Hanáková
kultura a občanské záležitosti
Hanáková Silvie Elizabeth, Bc. | dne 15.06.2018
Běh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeBěh nadějeObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka