Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark v Žamberku

Přiblížil se adventní čas a, tak jako každý rok ještě před první adventní nedělí, ožilo Masarykovo náměstí v Žamberku tradiční akcí Rozsvícení vánočního stromku - letos tomu tak bylo v úterý 26. listopadu.
Jarmark začal již ve 13 hodin a předvedl na něm své umění kovář Jan Celer, na flašinet zahrál a dobrou náladu rozdával Martin Štěpánek. U stánků bylo možno nakoupit krásné řemeslné výrobky, například voňavá mýdla a svíčky, dřevěné hračky, keramiku, medovinu, přírodní kosmetiku, adventní věnce a spoustu dalších výrobků. Nechyběly ani tradiční pochoutky – sýry, grilované a zabijačkové speciality, trdelník, káva a horká medovina, punč. Vánoční atmosféru navodily svými vystoupeními děti ze ZUŠ Petra Ebena, Základní školy a školky Erudio, z Mateřské školy Čtyřlístek a pěveckého sboru Viola. V rytmu rocku zahrála kapela Dirty Way z Litomyšle. Vše dobré do nového roku 2020 popřál občanům starosta města Oldřich Jedlička a s úderem 18. hodiny celé zaplněné náměstí odpočítalo rozsvícení vánočního stromu a vánočních dekorací ve městě.
Věříme, že návštěvníci odcházeli domů vánočně naladěni. Budeme se na vás těšit opět za rok poslední úterý před adventem!

Venclů Zdeňka, Bc. | dne 27.11.2019
Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení vánočního stromu 2019Rozsvícení vánočního stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Rozsvícení stromu 2019Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka