Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

30 LET OD SAMETOVÉ REVOLUCE - pozvánka na akce k výročí

Letošní listopad s sebou přináší významné výročí. Je to již plných 30 let, kdy se začal bortit režim vlády jedné strany a nastal demokratizační proces, který byl nazván sametovou revolucí. V Žamberku si mohou občané toto výročí připomenout na několika akcích!
30 let - kanárek na svobodě
Osobitý koncert a vyprávění Jana Buriana o všem možném, i o tom, jak bylo před sametovou…
Jan Burian je písničkář, spisovatel, textař a pohotový glosátor. Jan Burian o sobě tvrdí, že je vtipný, normální a chytrý. Jan Burian říká: „Mým cílem je, aby lidé z pořadu odcházeli v lepším stavu, než v jakém byli, když na pořad šli“. Jan Burian bude hrát na klavír, zpívat a vyprávět. Jan Burian se s vámi rád setká 19. listopadu od 18:00 hodin v Divišově divadle.

Studenti Gymnázia Žamberk připravili výstavu k výročí 30 let od sametové revoluce, která bude v průběhu celého listopadu k vidění ve foyer Divišova divadla. Výstava se jmenuje Naše společnost v devítkových letech, pojednává o vývoji naší společnosti v letech zakončených číslem 9. Připravili ji studenti tříd 6.A a 2.B pod vedení Mgr. Vondrové a Mgr. Taraškové.

17. listopadu ve 20 hodin promítá kino Žamberk slovensko-české drama Amnestie, které přináší příběhy rodin na pozadí převratných revolučních změn podzimu 1989 a následné rozsáhlé amnestie, která přinesla také největší vězeňskou vzpouru u nás.

Městská knihovna Žamberk si 30. výročí sametové revoluce připomene dvěma výstavami: už nyní je možné v čítárně knihovny zhlédnout výstavu informující o převratných událostech roku 1989, sestavenou z dobového tisku. Výstava je doplněna knihami, které toto téma zpracovávají, a medailemi k výročí revoluce vyraženými. Tato výstava potrvá do konce listopadu a poté návštěvníkům nabídneme výstavu Samizdat a Edice Expedice, kterou nám zapůjčila pražská Knihovna Václava Havla. Srdečně zveme do knihovny!

Třicet let staré listopadové události se promítly také do programu Žamberské akademie volného času, která pro studenty připravila celkem čtyři přednášky na téma Kronika sametové revoluce. Studenti ŽAVČ podpoří Den studenstva účastí na koncertě České studentské akademie 16. listopadu v Rudolfinu.
Škodová Monika, Mgr. | dne 30.10.2019
AmnestieGŽ výstavaObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka