Obsah stránky | Úvodní stránka
Krizové zpravodajství

Od 26.11.2021 na dobu 30 dnů je vyhlášen nouzový stav. Z důvodu přijatého krizového opatření (Usnesení vlády ČR č. 1065) byl zatím formálně uveden do pohotovosti Krizový štáb ORP Žamberk. K omezení úředních hodin Městského úřadu Žamberk nedochází.Více na stránkách:  https://koronavirus.mzcr.cz

Žádosti podávejte přednostně přes podatelnu úřadu e-podatelna@zamberk.eu.

Tajemník KŠ ORP Ing. Vladimír Fikejs

 

Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Arriva obnovuje spojení Jeseníku a Prahy nebo Krnova s Brnem

Na 238 kilometrů dlouhou trasu se už od pondělí 8. června vrátí pravidelná dálková linka z Jeseníku přes Králíky, Žamberk, Vamberk a Hradec Králové do Prahy. Jezdit začne beze změn i autobus na lince z Krnova přes Bruntál, Olomouc nebo Prostějov do Brna.
„Lidé se vrací k normálnímu životu, a tak obnovujeme provoz dalších dvou dálkových linek, protože vnímáme zvyšující se zájem o cesty na dlouhé vzdálenosti“, říká ředitel Arrivy Morava Jaromír Walaski a doplňuje: „Cestující se veřejné dopravy nemusí bát, autobusy pravidelně dezinfikujeme a čistíme. Prosím, nezapomínejte na roušku“.

Na lince 950151 Jeseník – Hradec Králové – Praha pojede ranní spoj v 7:45 ze zastávky Jeseník, autobusové nádraží vždy v pondělí a v pátek, odpoledne vyjíždí v 14:15 každý den. Z Prahy jsou odjezdy denně z Florence v 8:15 a v pondělí a v pátek ještě ve 14:00 z terminálu Černý Most. Zachovány jsou i víkendové spoje odjíždějící v 7:45 a 10:45 z Jeseníku a ve 14:00 a 16:00 z Prahy Černého Mostu.

Beze změn sveze cestující od pondělí 8. června i linka 850129 Krnov – Bruntál – Olomouc – Prostějov – Brno. Obnoven je provoz všech spojů podle původního jízdního řádu. Autobus vyjíždí v pracovních dnech v 5:15 z Krnova, z Brna Zvonařky jede zpět v 15:20. V neděli a svátek mimo letní prázdniny vyráží na 165 kilometrů dlouhou trasu v 13:47 z Krnova a z Brna v 17:45.

Ve všech spojích je možné zaplatit za jízdenku jednoduše platební kartou. Jízdenku si mohou cestující koupit předem v prodejním portálu Arrivy www.arriva.cz a zarezervovat si mohou i místo k sezení pomocí místenky. Jízdní řády jsou zveřejněny například na webu Arrivy.

Jan Holub
tiskový mluvčí společnosti Arriva
Borovičková Kamila, Bc. | dne 05.06.2020Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka