Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Dny evropského dědictví v Žamberku otevřou památky již tento víkend

Žamberk se letos připojuje k celoevropské akci Dny evropského dědictví. Ty tradičně probíhají v první polovině září a jejich hlavním smyslem je otevřít brány památek a hodnotných objektů co nejširší veřejnosti, připravit netradiční prohlídky nebo zajímavý program.
Při této příležitosti pořádá město Žamberk v pátek 9. září od 18 do 21 hodin den otevřených dveří žamberské radnice. Návštěvníci si prohlédnou letos upravené reprezentativní prostory radnice – obřadní síň a vstupní halu s bohatou výzdobou z ručně paličkované krajky. Stálé dekorace obohatí výstava ručně paličkované krajky od uznávané výtvarnice Marie Poludové a žákyň výtvarného oboru Základní umělecké školy Petra Ebena. Ve vstupní hale uvidíte výstavu fotografií z fotosoutěže na téma „Moje oblíbené místo v Žamberku“ a budete moci pro nejlepší snímek hlasovat. K prohlédnutí bude pamětní kniha města vedená od roku 1990.

V sobotu 10. září vás zveme do Městského muzea Žamberk a domku Prokopa Diviše. Obě památky budou v tento den otevřeny zdarma. V muzeu uvidíte kromě stálé expozice také výstavu obrazů známého žamberského rodáka Eduarda Landy a 8. ročník výstavy Výtvarný Žamberk – ukázku tvorby současných autorů. Jak z muzea, tak i z domku si odnesete na památku malou pozornost.

V sobotu 10. září od 18 do 21 hodin se otevře Tyršova rozhledna a blízká kaple sv. Rozálie k večerní prohlídce zdarma. Rozhledna Rozálka nabídne kromě krásného výhledu do okolí také výstavu soutěžních fotografií „Moje oblíbené místo v Žamberku“ a nejlepšímu snímku budete moci dát svůj hlas. Barokní kaple sv. Rozálie bude otevřena zcela výjimečně a navíc si tu prohlédnete výstavu historických pohlednic Žamberka.
Srdečně vás zveme k prohlídce místních památek!

Monika Škodová, kultura a propagace města
Škodová Monika, Mgr. | dne 08.09.2016
Ke stažení:

Dokument: plakát | soubor: 31221.pdf | velikost: 0.32 MB   - plakátObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka