Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Dlouhoňovice hostí Mistrovství České republiky v přespolním běhu

Sobota 25. 11. 2017 bude významným dnem pro obec Dlouhoňovice. Na tento den přidělil Český atletický svaz místní Tělovýchovné jednotě pořadatelství Mistrovství České republiky v přespolním běhu.
Jedná se o významnou akci – soutěžit budou nejlepší běžci v jedenácti kategoriích od nejmladších žáků až po muže a ženy. Předpokládaný počet startujících může být až sedm set. Oddíl atletiky, který technicky zajišťuje tento závod, se spojil s oddílem v Jablonném nad Orlicí, v jehož čele je vynikající atlet nedávné doby Jan Pešava.
Dlouhoňovice se mohou pochlubit sportovci-rodáky, kteří ve sportu něco znamenali. Všichni dosud sportují a tři z nich byli reprezentanty České republiky:
Jiří Kalousek reprezentoval na světové paralympiádě v cyklistice a byl členem družstva, které se zúčastnilo významného závodu v USA Race Across America Raam.
Miroslav Vítek je mnohonásobným mistrem ČR v běhu do vrchu a půlmaratónu, reprezentoval na Mistrovství Evropy i Mistrovství světa v běhu do vrchu.
Šárka Kulhavá je medailistkou z Mistrovství Evropy dorostu v orientačním běhu, v juniorském Mistrovství Evropy se umístila na vynikajícím 10. místě mezi stovkou závodnic.
Jan Kalousek byl vynikajícím běžcem na dlouhých tratích, absolvoval 35 maratónů včetně MMM v Košicích, mnoho silničních závodů a pět ročníků Jizerské padesátky.
Jiří Havrda je klasickým příkladem kvalitního amatérského sportovce. Absolvoval množství závodů – stačí připomenout vítězství v celoročním seriálu akce Borec a úspěšný start v dlouhém triatlonu v Otrokovicích, který nese název „Železný muž“.
Miroslav Vítek a Jiří Havrda se významně podílejí na přípravě Mistrovství ČR.
Organizační výbor se dlouhodobě připravuje a chce uspořádat tuto akci perfektně. Závod se poběží na dvoukilometrovém okruhu s travnatým okruhem a mírným převýšením. Start a cíl je ve sportovním areálu uprostřed obce. Celá trať je přehledná a pro diváky zajímavá. Významu akce přispívá záštita, kterou převzali senátor p. Petr Šilar a hejtman Pardubického kraje p. Martin Netolický.
Pořadatelé připravili pro závod řadu novinek a překvapení pro závodníky. V rámci mistrovství budou přivítáni a představeni bývalí atleti Orlicka, kteří se poctivým a náročným tréninkem vypracovali až do reprezentace nebo dosáhli nejméně druholigové úrovně:
Reprezentovali:
Miroslav Krsek – maratonec z Lukové
Jan Štrup – maratonec z Letohradu
Miroslav Vítek – vytrvalec z Dlouhoňovic
Lída Faitlová Kristlová – čtvrtkařka z Dolní Dobrouče
Jitka Pešavová Krátká – čtvrtkařka z Králík
Jan Pešava – původně z Jablonce, nyní je naším krajanem
Druholigoví závodníci:
Marie Taclová Motlová – půlkařka z Letohradu
Jan Kalousek – maratonec z Dlouhoňovic
Miroslav Herman – středopolař z Jablonného nad Orlicí
Vladimír Formánek – středopolař z Verměřovic
Jan Dušek - středopolař z Verměřovic

Každý z těchto atletů bude patronem jedné kategorie. Odstartuje ji a předá mistrovské medaile a diplomy. Závod je také kvalifikací na Mistrovství Evropy v krosu. Na propagaci závodu se podíleli přátelé atletiky, aktivní běžci, herci Jan Čenský a Alfréd Strejček a režisér Josef Psohlavec.
Po účasti velvyslance Kanady na běhu Terryho Foxe v Dlouhoňovicích se pořadatelé těší na účast významných osobností a členů představenstva Českého atletického svazu v čele s předsedou p. Liborem Varhaníkem. Srdečně zveme přátele sportu z okolí Dlouhoňovic a Pardubického kraje na Mistrovství České republiky v přespolním běhu.
MČR se koná v sobotu 25. listopadu 2017 v Dlouhoňovicích. Zahájení závodu je v 10:00.

Jste srdečně zváni!
Škodová Monika, Mgr. | dne 20.11.2017
Ke stažení:

Dokument: plakát | soubor: 35791.jpg | velikost: 0.47 MB   - plakátObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka