Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Pozvánka na Dny evropského dědictví v Žamberku v sobotu 9. září 2017

Žamberk se letos připojuje k celoevropské akci Dny evropského dědictví. Ty tradičně probíhají v první polovině září a jejich hlavním smyslem je otevřít brány památek a hodnotných objektů co nejširší veřejnosti, připravit netradiční prohlídky nebo zajímavý program.
Při této příležitosti bude v sobotu 9. září otevřena rozhledna Rozálka i mimo běžnou otevírací dobu, od 17 do 21 hodin můžete navštívit tuto žamberskou dominantu zdarma. Kromě krásného výhledu do okolí a pohledu na západ slunce bude vystavena pamětní kniha města a zajímavé historické fotografie Žamberka.
V sobotu 9. září vás zveme do Městského muzea Žamberk a domku Prokopa Diviše. Muzeum bude otevřeno tento den zcela zdarma a v prodloužené otevírací době od 14 do 19 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na stálou expozici a na výstavu k výročí 140 let od vysvěcení praporu Sboru dobrovolných hasičů v Žamberku – hasičské medaile a vyznamenání. Domek Prokopa Diviše bude otevřen klasicky 10-11 a 14-17 hodin, mezi exponáty naleznete i nedávno získaný tkalcovský stav.
Srdečně vás zveme k prohlídce místních památek!
Škodová Monika, Mgr. | dne 05.09.2017
Ke stažení:

Dokument: plakát | soubor: 34660.pdf | velikost: 1.11 MB   - plakátObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka