Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Cena města Žamberka 2016 a vzpomínkový akt k 98. výročí vzniku samostatného československého státu

Oslavte s námi 98. výročí vzniku samostatného československého státu a buďte u předávání Ceny města významným osobnostem Žamberka v pondělí 31. října 2016 v 18 hodin v Divišově divadle.
Ocenění bude letos uděleno paní Mgr. Ludmile Smolové za mnohaleté působení v SVČ, ANIMO, Žamberk a motivaci dětí a mládeže ke studiu cizích jazyků, aktivitu při nejrůznějších mezinárodních setkáních a příkladnou práci v Komisi pro zahraniční styky, panu Miroslavu Strnadovi za mimořádné úspěchy a reprezentaci v rychlostní kanoistice, obětavou práci pro oddíl rychlostní kanoistiky SK Žamberk i velmi úspěšnou dráhu sportovního trenéra mládeže, panu Štepánu Michalovičovi za mimořádné úspěchy a příkladnou reprezentaci v atletice.

Programu bude předcházet od 17:30 vernisáž výstavy fotografií Jaroslava Majera a výstava snímků z fotosoutěže na téma „Moje oblíbené místo v Žamberku“. Slavnostní večer doplní vystoupení žáků ZUŠ Petra Ebena Žamberk a na závěr koncert skvělého Big Bandu ZUŠ. K prohlédnutí a zakoupení bude také nový kalendář Žamberk 2017, který město vydává k výročí 685 let od první zmínky o městě.

Vstupné je zdarma, místa si rezervujte od 10. října v kanceláři Divišova divadla. Budeme velice rádi, pokud se zúčastníte slavnostního večera a pozvete i své přátele a známé!

Srdečně zveme širokou veřejnost na setkání u příležitosti 98. výročí vzniku samostatného československého státu v pátek 28. října v 15 hodin u pomníku Tomáše Garriqua Masaryka na Masarykově náměstí. Vzpomínková akce se uskuteční za hudebního doprovodu dechového orchestru ZUŠ Petra Ebena a za účasti uniformované čestné stráže. Květiny položí zástupci města také k pomníku padlých v první světové válce ve Vojáčkových sadech a k pomníku legionáře Bedřicha Havleny.
Škodová Monika, Mgr. | dne 13.10.2016Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka