Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Dny evropského dědictví v Žamberku

Žamberk se připojil k celoevropské akci Dny evropského dědictví a o druhém zářijovém víkendu se otevřely brány některých památek.
V pátek 9. září se naskytla skvělá možnost prohlédnout si reprezentativní prostory žamberské radnice – obřadní síň a přípravnu s výzdobou z ručně paličkované krajky, kterou doplnila výstava krajkářských prací Marie Poludové a žákyň ZUŠ Petra Ebena i praktická ukázka paličkování. V obřadní síni se největší pozornosti těšila pamětní kniha města vedená od roku 1990 a výstava soutěžních fotografií na téma Moje oblíbené místo v Žamberku. K vidění byly také historické pohlednice Masarykova náměstí.

V sobotu 10. září bylo zdarma otevřeno Městské muzeum Žamberk a domek Prokopa Diviše. Návštěvníci si z obou památek odnesli malou pozornost na památku, prohlédli si stálé expozice i aktuální výstavy Eduard Landa: Vzpomínky a 8. ročník výstavy současných autorů Výtvarný Žamberk. Poté se mohli vydat na Kapelský vrch a vychutnat si krásný západ slunce z Tyršovy rozhledny, kam se přesunula i výstava z fotosoutěže. Blízká barokní kaple sv. Rozálie bývá přístupná jen výjimečně a v rámci Dnů evropského dědictví nabídla večerní prohlídku a výstavu historických pohlednic Žamberka. Poděkování patří panu faráři Oldřichu Kučerovi za milou spolupráci na této vydařené kulturní akci.

Monika Škodová, kultura a propagace města
Škodová Monika, Mgr. | dne 13.09.2016
EHDEHDEHDEHDEHDEHDEHDEHDEHDEHDEHDObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka