Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

V Žamberku se rozsvítil „nový“ strom

Ač z nebe nespadla jediná vločka a teplota se držela nad nulou, v úterý 25. listopadu se v Žamberku konalo tradiční Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark.
Již od dopoledních hodin stálo na Masarykově náměstí nepřeberné množství stánků, které od 13 hodin propuklo ve vánoční jarmark. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejrůznější druhy zboží. Někteří jen koukali, „nasávali“ atmosféru, jiní nakupovali, ale téměř všichni si pochutnávali na skvělých horkých nápojích či jiných dobrotách.

Od 15 hodin začali se svým vánočním pásmem koled žáci ZUŠ Petra Ebena Žamberk v podání Žesťového kvarteta, Souboru zobcových fléten, tria fléten + kytary a pěveckého sboru Vlaštovičky. Na ně navázal pěvecký sbor Viola žáků ZŠ 28. října 581. Od 16:30 patřilo podium elektroakustickému bigbítu kapely PPS z Ústí nad Orlicí a závěrečným programem pak všechny přítomné provedlo kulturní pásmo žáků Speciální SŠ a ZŠ Žamberk, při kterém popřál krásné svátky starosta města Jiří Dytrt a místostarosta Ing. Bc. Oldřich Jedlička. Ti následně společně se všemi malými i velkými „nedočkavci“ odpočítali rozsvícení žamberského vánočního stromu, který se letos předvedl v novém osvětlení. Nová vánoční světelná výzdoba však v Žamberku nepatří pouze stromu, ale také vjezdům do náměstí, vločkám na veřejném osvětlení, radnici a budově pošty s městským úřadem.

Dovolte mi, abych poděkovala organizátorům, účinkujícím, ale především všem návštěvníkům, kteří přišli v obdivuhodném počtu. Myslím, že se jim podařilo navodit nádhernou předvánoční atmosféru, za kterou by se nemuselo stydět kdejaké velké město s vyhlášenými jarmarky.

Vůně, hudba, vánoční světla, rozzářené dětské oči, setkání se známými… chyběl jen ten sníh. Přeji Vám krásný adventní čas a svátky prožité jak si přejete.
Foglová Petra, Bc. | dne 26.11.2014
Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkRozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmarkObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka