Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

1. ročník netradiční hasičské soutěže O pohár starosty města Žamberka dopadl na výbornou

V sobotu 23. července 2016 proběhly netradiční hasičské závody O Putovní pohár starosty města Žamberka. Závody zahájil ve 13 hodin starosta města Žamberka Jiří Dytrt společně se senátorem PČR Petrem Šilarem.
Soutěže se zúčastnilo 12 družstev sborů dobrovolných hasičů, jedno dokonce přijelo až z polské Plawnice. Na závodníky čekaly dvě netradiční soutěžní disciplíny. Pět minut před startem první disciplíny si závodníci vylosovali PIN kód, který museli zadat po odstartování soutěže na dveře, kterými proběhlo celé družstvo a následně se rozdělilo do dvou koridorů. Jedna část běžela přes kladinu, nízkou bariéru a hrazdu, kterou museli podlézt k základně, kde museli vytvořit přívodní vedení vody od nádrže k čerpadlu. Druhá skupina běžela k „nabouranému“ vozidlu, kde museli zachránit model novorozence z vozidla a transportovat jej do bezpečného prostoru. Následně mohli vytvořit útočné vedení z hadic 2x „B 75“, rozdělovač a dva proudy po 2x „C 52“, které muselo vést přes vozidlo. Materiál na útočné vedení byl uložen v kufru „nabouraného vozidla“. Disciplína byla úspěšně splněna sestříknutím obou terčů.

Ve druhé disciplíně museli závodníci přerovnat „protipovodňové“ pytle s pískem z jedné palety na druhou, dále pomocí kelímku s vodou naplnit nádobu umístěnou na závoře, aby se jim závora otevřela, a následně transportovali jedno ze svých kolegů na nosítkách do cíle. Výsledné časy z obou disciplín se sčítaly. K maximálním výkonům závodníky motivovala děvčata z RED BULL WINGS TEAMU, která rozdávala „tekutá křídla". Závody byly napínavé do poslední chvíle a o vítězi rozhodovaly sekundy. V kategorii mužů si vítězný putovní pohár starosty města Žamberka odvezlo družstvo SDH Líšnice, na druhém místě se umístilo družstvo SDH Žamberk a třetí místo obsadilo družstvo SDH Bohdašín. V kategorii žen se na 1. místě umístilo družstvo SDH Líšnice, druhé místo obsadily hasičky SDH Žamberk a třetí místo vysoutěžil tým SDH Klášterec nad Orlicí. Kategorii veteránů vyhrálo družstvo SDH Žamberk. Všechna družstva byla obdarována poháry a krásnými věcnými cenami, za které patří poděkování všem sponzorům.

Organizátoři závodů si uložili dva cíle a oba se jim podařilo splnit na výbornou. Prvním úkolem bylo uspořádat netradiční soutěž pro příznivce požárního sportu, zazávodit si a pobavit se. Tady se uplatnila fantazie a tvůrčí schopnosti organizátorů Michala Klátila a Ondřeje Dlabky, o večerní zábavu se postaral DJ Homer. Druhým cílem bylo podpořit dobrou věc. Díky štědrosti sponzorů, finanční podpoře města Žamberka a hojné účasti soutěžních družstev a diváků mohlo proběhnout na konci závodů předání šeku v částce 5.000,- Kč ředitelce Mateřské školy Čtyřlístek.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům SDH Žamberk za pomoc při organizaci těchto závodů, městu Žamberk za finanční a věcnou podporu, všem sponzorům za věcné a finanční dary, soutěžním družstvům a divákům za jejich účast na našich závodech. Doufáme, že se nám podařilo vytvořit novou sportovně – kulturní tradici v Žamberku. Těšíme se na další ročník!

Jan Kalous – zástupce velitele JSDH Žamberk
Škodová Monika, Mgr. | dne 27.07.2016
hasičihasičihasičihasičihasičihasičipoháryObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka