Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Orlická brána oslavila desítku stylově

Téměř dvě desítky kapel a divadelních souborů z celé republiky, atraktivní hosté ze zahraničí, nádherný přírodní areál a dva neopakovatelné dny plné letní pohody - takový byl jubilejní desátý ročník festivalu Orlická brána v Žamberku!
„Orlická brána, deset let s váma.“ Toto heslo se neslo třetí červencový víkend celým festivalem, od samotného začátku do úplného konce. Při sobotním koncertu Hudba Praha bandu ho skandovali všichni účastníci společně a dosáhli neuvěřitelné narozeninové atmosféry.

„Letošní ročník zahájil muzikou nabitý pátek. Festival vykopli energickým rock’n’rollem jablonští The Complication. „Vážně jsme nečekali takhle silný start – areál byl plný hned od začátku a muzika byla vážně super,“ okomentovala první festivalové minuty paní A. Kmonská, která na Orlickou Bránu jezdí už několikátým rokem. „Nikdy si Bránu nenecháme ujít – muzika, divadla, areál ve stínu stromů, dobrovolné vstupné a nefalšovaná festivalová pohoda - co si víc v létě přát?,“ dodává. V pátečním programu se blýskli mimo jiné i hosté ze Slovenska, punkeři Genuine Jacks, kterým ani prasklá struna nezabránila v show a roztančili celý areál. První den Orlické Brány pak stylově uzavřel sám ředitel festivalu, když vzal do ruky basovou kytaru a se svou skupinou ZUPPER se postaral o velkolepé finále.

Sobotní slunečné ráno přilákalo rodiny s dětmi. Komedianti předvedli mimo chůzi na chůdách žonglérské a cirkusácké triky, dětská divadla sršela pohádkami plnými písniček a legrace. Ve stanu ANIMA se jako každý rok malovalo na obličej tak, že se festival začal plnit nejrůznějšími zvířaty. Ani netušíte, jak snadné je potkat u Tyršovy rozhledny tygra. Skoro tisíc kilometrů urazili Adam a Eva Theater ze švýcarského Erlachu a to dokonce v historickém poštovním autobuse. Jejich představení se pak odehrávalo všude kolem něho, uvnitř, pod ním a dokonce i na jeho střeše. O pomyslnou tečku festivalu se postarala nizozemská kapela Pure Muna a svým snovým poprockovým koncertem se rozloučila s jubilejním ročníkem Orlické brány.

Za FIDIKO Míša Adamcová
Škodová Monika, Mgr. | dne 28.07.2016
OBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka