Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Dozvěděli jste se více o třídění odpadů?

Pro zájemce zejména z řad školní mládeže, ale i široké veřejnosti, byl připraven na úterý 14. června 2016 od 10 hodin před Divišovým divadlem v Žamberku zábavně vzdělávací stánek společnosti EKO-KOM o správném třídění odpadů, jejich zpracování a recyklaci.
Akce se uskutečnila v Žamberku v rámci 9. ročníku Běhu naděje.

Kdo se aktivně zúčastnil, zopakoval si o třídění odpadů nejen informace dlouhodobě známé, ale dověděl se i kde lidé mohou dělat nejčastěji chyby. Například do kontejneru se sklem nepatří porcelán ani keramika, papírový obal na vajíčka se dává do směsného odpadu (celulózové vlákno je na těchto obalech již pro recyklaci příliš krátké), použitý sáček od čaje naopak nepatří do směsného odpadu, ale do bioodpadu. Všichni si nakonec společně vyzkoušeli vytřídit široký sortiment odpadů z domácností na obrázkových kartách, dobře se bavili při skládání domina, závodech v pytlích nebo se trefit míčkem do kontejneru. Na závěr obdrželi všichni malý dárek.

Společnost EKO-KOM se v rámci své činnosti stará o třídění a recyklaci plastů, skla, papíru, nápojových kartonů, kovů a dalších využitelných materiálů. Tato nezisková akciová společnost vytvořila a efektivně provozuje celorepublikový systém, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalových odpadů v obcích a městech.
Hovádková Alena, Ing. | dne 15.06.2016
vzdělávací stánek společnosti EKO-KOM o správném třídění odpadůdomino o třídění odpadůtřiďte odpad, má to smyslinformace o třídění odpadudomino o třídění odpaduinformace o třídění odpaduskládanka - papírObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka