Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Běh naděje 2016

Prostor před Divišovým divadlem patřil v úterý 14. června příznivcům Běhu naděje. Do jubilejního 20. ročníku se zapojilo celkem 315 nadšenců všech věkových kategorií, kteří přispěli celkovou částkou 8.253 Kč.
Tyto prostředky budou použity na boj proti rakovině a na podporu volnočasových aktivit hendikepovaných dětí společně s penězi z ostatních běhů – letos je nahlášeno 51 Běhů naděje po celé České republice. Cyklistické i pěší tratě vedly krásným prostředím zámeckého parku. Velký dík patří rodině Parishových, že využití parku umožnila.
Celá akce už tradičně začala malováním na asfalt. Na silnici se vyřádily děti z MŠ Čtyřlístek a MŠ Sluníčko a za své výtvory byly oceněny starostou města Jiřím Dytrtem, který celou akci s pestrým doprovodným programem zahájil. Jako první vystoupily mažoretky Sedmikrásky ze ZŠ Lukavice následované dětmi z Neonku při MŠ Sluníčko. Bětka Martincová a Filip Krejčí z Gymnázia Žamberk předvedli parádní scénku s názvem „Královna“, své umění prezentoval ve čtyřech vystoupeních taneční obor ZUŠ Petra Ebena, tancem se představil i taneční a pohybový kroužek CEMA. Závěrečný potlesk sklidila Taneční skupina NEON a její show „Los Indianos“. Obě žamberské základní školy a Gymnázium Žamberk poměřily své síly v soutěžích školních týmů. Za podpory svých fanoušků plnily úkoly, které prověřily jejich spolupráci, postřeh, paměť, zručnost i rychlost. První místo nakonec vybojovalo družstvo pořadatelské ZŠ 28. října. Celé odpoledne byl otevřen stan Českého červeného kříže a záchranný vůz ZZS, kde si zájemci mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci. Zábavně-vzdělávací stánek o správném třídění a recyklaci odpadů otevřela nezisková společnost EKO-KOM.
Běh naděje uspořádalo město Žamberk a ZŠ 28. října 581 Žamberk ve spolupráci s Městským kulturním podnikem FIDIKO a Střediskem volného času, ANIMO, Žamberk. Děkujeme všem organizátorům v čele s Jaroslavem Hájkem a zejména účastníkům Běhu naděje, kteří podpořili výzkum rakoviny a vyjádřili solidaritu nemocným.
Škodová Monika, Mgr. | dne 15.06.2016
malování na asfaltškolkykrálovnaNeonekZUšZUšZuŠZUštýmyCEMANEONEKO-KOMEKO-KOMstartstartObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka