Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Off road tech trial opět v Žamberku

Stalo se již tradicí, že seriál závodů BIG SHOCK! CUP Mistrovství České republiky v off road tech trialu zahajujeme prvním závodem v Žamberku. Nebude tomu jinak ani v letošním roce, ve kterém vstupuje seriál již do svého devátého ročníku.
A tak mi dovolte, abych Vás pozval na první závod letošního ročníku VELKOU CENU MĚSTA ŽAMBERK 2016, který se uskuteční o víkendu 7. a 8. května 2016 v Žamberském kotli. Pořadatelem závodu je AGENAS TEAM autoklub v AČR Javorník za podpory města Javorník, města Žamberk a Žamberského kotle. Záštitu nad závodem převzal starosta města pan Jiří Dytrt. Slavnostní zahájení závodu se uskuteční v sobotu 7. května 2016 v 9 hodin na náměstí v Žamberku. „Ostrý“ start závodu je předpokládán v 10 hodin v Žamberském kotli. V případě velmi nepříznivého počasí se slavnostní zahájení závodu uskuteční přímo v areálu Žamberského kotle.
Trial patří mezi diváky k nejatraktivnějším motoristickým disciplínám. Je svým charakterem obdobou motocyklových šlapačkových soutěží. Off road tech trial jsou specificky ukládané terénní zkoušky zručnosti pro vozidla s pohonem 4x4 do 3,5 t na uzavřené dráze. Účelem je vyzkoušet si zacházení s vozidlem v terénu, a proto mají velkou provozně výchovnou hodnotu. Závody v off road tech trialu nejsou závody na plný plyn, nejde totiž o rychlost, ale závody aut v abnormálně náročném terénu na pokraji technických možností vozů, popírající fyzikální zákony. Při jízdě se klade důraz na zručnost, cit, přesnost a odhad. Vyžaduje to velkou dávku odvahy a přemýšlení. Off road tech trial má svá pravidla, má své zákony a má své kouzlo. Závodnické i divácké. Divácké kouzlo spočívá v tom, že divák vidí vše, pomalu a pěkně z blízka. Závodnické kouzlo je v tom, že řidič s autem vjede všude, pomalu a pěkně blízko. Mistrovský závod se jede v takzvaných extra třídách. Extra třídy jsou opravdu soutěživá kategorie, kde se závodí o každý dotyk, o každé brankové pole, o každé couvání. Kotouly a kotrmelce jsou téměř na denním pořádku, technika i posádky dostávají pořádně zabrat, jezdci jsou neustále ve stresu, chrlí vodopády adrenalinu a i diváci občas šílí.
Pro méně zkušené jezdce, kteří si zatím netroufají na „ostrý“ závod v extra třídách, ale mají velkou chuť vyzkoušet si svoje schopnosti a schopnosti svých vozů v terénu jsou připraveny volné třídy. Ve volných třídách se závodí taky, ale závodí se tak nějak jinak. V klidu, v pohodě, v přátelské atmosféře. Řidič si může vyzkoušet své auto, poznat jeho limity, může jej konečně „protáhnout pořádným terénem“ beztoho, aniž by někde ničil přírodu nebo jezdil po cizích pozemcích. Kromě toho se naučí jednak trialová pravidla, ale také zásady bezpečné jízdy v terénu a způsoby zacházení s vozidlem. A to vše v sekcích, které jsou přizpůsobeny schopnostem aut i posádek a pod dohledem velmi zkušeného instruktora. A pokud Vám to půjde a vydrží auťák, možná i získáte nějaký pohár.
Chtěl bych oslovit všechny majitele vozů off road, pozvat je mezi nás, kde si mohou zajezdit ve volných třídách. A co potřebujete k účasti ve volných třídách? Automobil 4x4 na registračních značkách, zaplacené povinné ručení, motoristickou přilbu, odvahu a chuť si to vyzkoušet.
Přeji účastníkům závodu hodně štěstí a Vám, návštěvníkům závodu a fanouškům offroadů, hodně adrenalinových zážitků a především výbornou zábavu. Těším se na setkání s Vámi v Žamberském kotli.

Oldřich Janků
ředitel seriálu BIG SHOCK! CUP
Víc informací k závodu najdete na oficiálních stránkách seriálu www.bigshockcup.cz .

Program VELKÉ CENY MĚSTA ŽAMERK 2016
sobota 07.05.2016
06:30 - 08:00 hod - prezentace posádek, přejímky vozidel
09:00 hod - slavnostní zahájení závodu na náměstí v Žamberku
09:20 přesun na závodiště do Žamberského kotle
09:50 hod - rozprava s posádkami
10:00 - 18:00 hod - závod v trialových sekcích
18:00 hod - předpokládané ukončení prvního závodního dne
neděle 08.05.2016
09:00 hod - zahájení druhého závodního dne, rozprava s posádkami
09:15 - 15:30 hod - závod v trialových sekcích
15:30 hod - předpokládané ukončení druhého závodního dne
16:00 hod - vyhlášení výsledků
Škodová Monika, Mgr. | dne 02.05.2016
Ke stažení:

Dokument: Big Shock! Cup | soubor: 29680.pdf | velikost: 1.53 MB   - Big Shock! Cup
Big ShockBig ShockObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka