Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Majáles 2016

První májový den se v Žamberku už tradične nesl v duchu studentské slavnosti Majáles. Krásnou neděli jste si mohli užít na Masarykově náměstí, kam po druhé hodině odpolední dorazil majálesový průvod vedený mažoretkami a dechovým orchestrem ZUŠ Petra Ebena.
Po nich následovali „poddaní“ – jednotlivé třídy Gymnázia Žamberk a také Speciální ZŠ a SŠ Žamberk ve skvělých (někdy i lehce šílených) kostýmech. Na závěr dvakrát hrdě obkroužil náměstí kočár s Jejich královskými Veličenstvy (Jan Janovec a Stáňa Kalousová z 5.A a Adam Šťovíček a Valerija Orosová ze 3.A). Fungování panovnické rodiny se projevilo hned na začátku, kdy za krále přečetla projev královna. Král moudře neprotestoval, rozdával úsměvy a těšil se na skvělý program, který připravily jak jednotlivé třídy, tak i další žamberské školy a kroužky.

Celým programem provázeli moderátoři Jonáš Syrovátka a Mikuláš Suchodol a bylo se rozhodně na co dívat. Taneční umění předvedla break dance skupina Deep Skillz Crew, Alabama Country Dance i taneční skupina Neon, také mažoretky a taneční kroužek CEMA. Speciální škola si připravila vystoupení „Šmoulové“ a ukázky muzikoterapie – bubnování a dvě výborná pěvecká čísla. Další skvělé scénky předvedly jednotlivé třídy gymnázia. Kdo si nenechal Majáles 2016 ujít, ten už mimo jiné ví, jak s lachtany cloumá doba páření, jak vznikají díla nejlepších hudebních skladatelů, a viděl perfektní herecké sólo „Královna“. Na závěr majálesové estrády vystoupil Big Band ZUŠ Petra Ebena pod vedením Honzy Hovorky, který diváky perfektně naladil na koncert pardubické kapely Marien.

Majáles 2016 se opravdu vydařil a už teď se můžete těšit na další ročník. Velké poděkovaní patří všem, kdo se podíleli na přípravě Majálesu, a zejména divákům, kteří vytvořili výbornou atmosféru!
Škodová Monika, Mgr. | dne 03.05.2016
MajálesmajálesmajálesmajálesMajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesmajálesObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka