Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Velká cena města Žamberk 2016 - Big Shock! Cup

O víkendu 7. a 8. května 2016 se uskutečnil v žamberském Kotli první závod devátého ročníku seriálu BIG SHOCK! CUP Mistrovství České republiky v off road tech trialu VELKÁ CENA MĚSTA ŽAMBERK 2016.
Město Žamberk hostilo účastníky seriálu již po šesté a stalo se tradicí, že seriál závodů Mistrovství České republiky v off road tech trialu je zahajován prvním závodem právě v Žamberku. Záštitu nad závodem převzal starosta města Žamberka pan Jiří Dytrt. Z důvodu částečné uzavírky silnice I/11 se slavnostní zahájení neuskutečnilo na náměstí v Žamberku, ale přímo na závodišti v žamberském Kotli. Za tuto změnu programu závodu se pořadatelé dodatečně omlouvají. Pořadatelem závodu, jakož i celého seriálu, byl AGENAS TEAM autoklub v AČR Javorník ve spolupráci s městem Žamberkem a provozovateli žamberského Kotle.
Závod zahájil starosta města Žamberka Jiří Dytrt společně s ředitelem seriálu Oldřichem Janků. Společně dekorovali závodní vozy úřadujících mistrů ČR pro rok 2015. Po zahájení závodu následovala rozprava a ostrý start v závodních sekcích.
Do Žamberka na první závod letošního ročníku přijelo celkem 18 posádek z celé České republiky, z toho 15 posádek bojovalo o body v extra třídách, tři posádky ve volných třídách. Vyhlášení výsledků prvního závodu se zúčastnili kromě patrona závodu Jiřího Dytrta i místostarosta města Žamberka Oldřich Jedlička a radní Zděnka Šebková, kteří předali vítězným posádkám ceny.
První závod letošního ročníku seriálu BIG SHOCK! CUP mají účastníci seriálu za sebou. Kdo se přišel do žamberského Kotle podívat, určitě toho nelitoval. Posádky předváděly v náročných sekcích doslova „husarské“ kousky na pokraji fyzikálních zákonů.
Fotogalerii ze žamberského závodu najdete na http://zmyleny.net/foto/galerie.php?id=149, fotil Jan Mýlek.
Škodová Monika, Mgr. | dne 12.05.2016
Ke stažení:

Dokument: Výsledky | soubor: 29965.xlsx | velikost: 0.01 MB   - Výsledky
BigBigBigBig ShockBigObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka