Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Pečovatelská služba má nově zrekonstruovanou koupelnu

V Centru sociální péče zahájila provoz nově zrekonstruovaná bezbariérová koupelna – tzv. „středisko osobní hygieny“. Stávající koupelna již nevyhovovala potřebám klientů i novým standardům.
Výsledek rekonstrukce je velmi zdařilý, což potvrzují i slova klientky, která koupelnu využívá: „ Jsem překvapená, nová koupelna je krásná, cítím se tu jako v lázních.“

Bezbariérová koupelna slouží občanům města, kteří potřebují pomoc při osobní hygieně, mají doma bariérovou nevyhovující koupelnu, mají potíž při vstupu do vany a podobně. Jedná se hlavně o starší či zdravotně postižené občany. V koupelně CSP se dostanou do vany bezpečně pomocí zvedáku nebo mohou využít bezbariérovou sprchu se sedačkou či sprchovacím vozíkem. Koupelna je vybavena madly a WC. Klientům zaručujeme bezpečí, zachování soukromí, šetrný přístup. S hygienou klientovi pomáhá vyškolená pečovatelka, může asistovat rodinný příslušník apod. Přepravu občanů do CSP zajišťuje pečovatelské auto, v případě imobilních osob sanitní vůz.

"Rádi bychom poděkovali Městu Žamberk za podporu a spolupráci při rekonstrukci koupelny"- říká ředitelka Centra sociální péče Mgr. Miroslava Krajčírová.

"Jsem moc rád, že se finanční prostředky, které přesáhly částku 600 tis. Kč podařilo v rozpočtu města zajistit a rekonstrukci koupelny provést, protože bude sloužit nejen nájemníkům Centra sociální péče, ale i ostatním obyvatelům našeho města"- řekl Jiří Dytrt, starosta.
Borovičková Kamila, Bc. | dne 15.04.2014
CSPCSPCSPObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka