Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje č. 3/2020

Nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích č. 3/2020, kterým se s účinností od 05.10.2020 do 18.10.2020 nařizují mimořádná opatření při epidemii na území Pardubického kraje.

Vyhlášení nouzového stavu a nová vlna opatření

Od pondělí 5. října 2020 začne platit na území České republiky nouzový stav. Od pondělí zároveň začne platit i krizové opatření, kterým vláda omezuje volný pohyb osob, především pořádání hromadných akcí.

Od 24.09. se rozšíří protiepidemická opatření u hromadných akcí a ve stravovacích zařízeních

Od čtvrtka 24. září omezuje otevírací dobu provozoven stravovacích služeb od 22 hodin do 6 hodin ráno a upravuje konání hromadných akcí. Účinnost opatření je limitována na 14 dnů a končí tedy 7. října.

Ministerstvo zdravotnictví zpřísňuje pravidla pro konání vnitřních hromadných akcí na stání

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací zavádí Ministerstvo zdravotnictví nová opatření.

Od čtvrtka 10. září budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol.

Aktualizace hygienických opatření od 1. září 2020

Od 1. září bude povinné v rámci prevence opět nosit roušky. Nos a ústa si zakryjeme ve veřejné dopravě a uvnitř některých budov, jako jsou zařízení zdravotních a sociálních služeb, úřady či volební místnosti.

Od září budou povinné roušky ve veřejné dopravě a ve vybraných vnitřních prostorách

Ministerstvo zdravotnictví na základě doporučení epidemiologů od 1. září opět zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve veřejných vnitřních prostorách a na úřadech, kde se poskytují služby a prodává zboží zákazníkům, veřejné dopravě a ve společných prostorách škol.

OCHRANNÉ OPATŘENÍ MZd ČR

Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR k omezení překročení státní hranice ČR s účinností od 03.08.2020

Nová opatření proti šíření koranoviru platná od 25.07.2020 a 27.07.2020

Od soboty od půlnoci dochází k zavedení povinnosti nosit roušku na všech vnitřních organizovaných hromadných akcích nad 100 osob. Netýká se to obchodních center nebo MHD.
Od pondělí od půlnoci se snižuje maximální počet lidí na vnitřních hromadných akcích na 500 osob.

Poslední vlna rozvolňování

Od pondělí 25. května se otevírají vnitřní prostory restaurací, kaváren a barů. Pro veřejnost se zpřístupňují vnitřní a venkovní koupaliště, wellness centra a sportoviště. Rozvolňují se pravidla pro nošení roušek a část dětí se může dobrovolně vrátit do škol. Povoleny jsou hromadné akce do 300 osob.

Ukončení nákupů pro seniory a rouškovníků

V pondělí 18. května 2020 ukončil odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Žamberk službu nakupování a donášky potravin a léků, včetně distribuce roušek.

Stravování ve Školní jídelně Žamberk od 25. května 2020

Pokyny pro veřejnost k organizaci stravování ve školní jídelně

Znovuotevření Mateřských škol v Žamberku

Od pondělí 25.05.2020 se otevírá pro děti mateřská škola SLUNÍČKO a mateřská škola ČTYŘLÍSTEK za hygienických podmínek stanovených dokumentem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy "Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019//2020"

Nošení roušek od 25. května 2020

Od 25. května budeme moci vyrazit ven bez roušek, respirátorů a dalších ochranných pomůcek dýchacích cest. Za jakých podmínek je možné mít odkrytá ústa? Podstatné informace zjistíte z přiloženého obrázku, podrobně potom v mimořádném opatření MZd ČR – viz odkaz níže.

Autobusová veřejná doprava Pardubického kraje se vrací k plnému provozu

S platností od pondělí 11. května 2020 se jízdní řády autobusové veřejné dopravy Pardubického kraje vrací zpět k plnému provozu standardního školního roku.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka