Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Poslední vlna rozvolňování

Od pondělí 25. května se otevírají vnitřní prostory restaurací, kaváren a barů. Pro veřejnost se zpřístupňují vnitřní a venkovní koupaliště, wellness centra a sportoviště. Rozvolňují se pravidla pro nošení roušek a část dětí se může dobrovolně vrátit do škol. Povoleny jsou hromadné akce do 300 osob.

Ukončení nákupů pro seniory a rouškovníků

V pondělí 18. května 2020 ukončil odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Žamberk službu nakupování a donášky potravin a léků, včetně distribuce roušek.

Stravování ve Školní jídelně Žamberk od 25. května 2020

Pokyny pro veřejnost k organizaci stravování ve školní jídelně

Znovuotevření Mateřských škol v Žamberku

Od pondělí 25.05.2020 se otevírá pro děti mateřská škola SLUNÍČKO a mateřská škola ČTYŘLÍSTEK za hygienických podmínek stanovených dokumentem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy "Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019//2020"

Nošení roušek od 25. května 2020

Od 25. května budeme moci vyrazit ven bez roušek, respirátorů a dalších ochranných pomůcek dýchacích cest. Za jakých podmínek je možné mít odkrytá ústa? Podstatné informace zjistíte z přiloženého obrázku, podrobně potom v mimořádném opatření MZd ČR – viz odkaz níže.

Autobusová veřejná doprava Pardubického kraje se vrací k plnému provozu

S platností od pondělí 11. května 2020 se jízdní řády autobusové veřejné dopravy Pardubického kraje vrací zpět k plnému provozu standardního školního roku.

Sňatečné obřady od 11. května 2020

Dne 30. dubna 2020 vláda České republiky přijala usnesení č. 490, ze kterého plyne, že s účinností od 11. května 2020 bude možno konat svatební obřady do 100 osob.

Znovuotevření městských organizací (MKP FIDIKO, SVČ ANIMO, ZUŠ Petra Ebena, Městské muzeum Žamberk)

Znovuotevření MKP FIDIKO a Městského muzea Žamberk
Díky další vlně rozvolňování bezpečnostních a hygienických opatření se dne 12. května pro veřejnost znovu otevře Městské muzeum Žamberk.

Ošetřovné pro OSVČ

„OŠETŘOVNÉ“ PRO OSVČ - Výzva DUBEN 2020
Výše dotace: 500 Kč/den

Výdej dezinfekce občanům

Dodatečný bezplatný výdej alkoholové dezinfekce Anti-Covid občanům proběhne dne 11. května 2020 od 14 do 17 hodin v areálu Technických služeb Žamberk v ulici Zemědělská a týká se domácností, které si dezinfekci nevyzvedly v polovině dubna.

Výjimky ze zákazu pohybu a pobytu bez ochranných prostředků dýchacích cest

Zákaz pohybu a pobytu na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), je stále platný. S účinností od 05.05.2020 byly schváleny výjimky na základě nového mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které vláda schválila.

Poděkování za výrobu osobních ochranných pomůcek

Starosta města Oldřich Jedlička, místostarostka Zděnka Šebková a vedoucí sociálního odboru Dagmar Ducháčková osobně poděkovali dobrovolníkům za výrobu ochranných obličejových štítů pomocí technologie 3D tisku a také několika švadlenám za ušité látkové roušky.

2. vlna uvolňování - co vše bude možné od 11. května?

Vláda ČR prodloužila nouzový stav do 17. května 2020 a schválila další vlnu uvolňování opatření.

Mimořádná opatření v oblasti veřejné dopravy Pardubického kraje

S platností od 1.5.2020 bude obnoven prázdninový provoz veřejné linkové autobusové dopravy, která je objednávána Pardubickým krajem a je zahrnuta do systému IDS IREDO (vč. víkendové dopravy).

Městská knihovna Žamberk otevřena

Od středy 29.04.2020 je znovu otevřena Městská knihovna Žamberk.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka