Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Praktiky šmejdů za nouzového stavu

Upozorňujeme občany, že v některých obcích se objevily praktiky šmejdů, kteří zneužívají nouzové situace k nabídkám nevýhodných změn smluv či nákupů.

Rouškovníky

Nově zavádíme možnost pro všechny občany, kteří nemají roušky k dispozici, vyzvednout si je v našem rouškovníku.

Rada města rozhodla o možnosti odložení plateb za nájem podnikatelských prostor ve vlastnictví města

Rada města dne 2. dubna schválila možnost odložení platby za nájem prostoru sloužícího k podnikání právnických osob a OSVČ, který je ve vlastnictví města, se splatností za měsíce duben, květen a červen 2020 až do 31.12.2020.

Výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo s účinností ode dne 02.04.2020 mimořádné opatření, které stanovuje výjimky z maloobchodního prodeje. Nově mají výjimku ze zákazu např. prodejny domácích potřeb.

"Ošetřovné" pro OSVČ od 1. dubna přostřednictvím živnostenských úřadů

Osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ), které musí v souvislosti karanténou zůstat doma s dítětem nebo hendikepovaným člověkem a nemohou podnikat, pomůže stát.

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

Ministerstvo životního prostředí vydalo informační leták k nakládání s odpadem domácností s nenakaženými osobami bez nařízených karanténních opatření, domácností s minimálně jednou osobou v povinné nařízené karanténě a domácností s potvrzenou nákazou nemocí COVID-19. Informační leták je přílohou.

Prodloužení omezení pohybu osob

Vláda prodloužila omezení pohybu osob do 11. dubna. V souvislosti s tím by lidé měli chodit pouze do práce, nakoupit a domů. Stále také platí, že zůstávají zavřené restaurace a na drobné výjimky i většina obchodů.

Přehled omezení železniční dopravy v Pardubickém kraji k 28.03.2020

Přehled všech rušených a omezovaných vlaků na území Pardubického kraje k 28. 3. 2020

Krizové centrum Žamberk nabízí Krizové poradenství

Krizové centrum Žamberk, Centrum J.J. Pestalozziho, o.p.s., Masarykovo náměstí 86 nabízí Krizové poradenství formou telefonické a emailové podpory všem lidem, kteří cítí úzkost, strach či mají obtěžující myšlenky. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Sběrný box pro daňová podání

Finanční úřad pro Pardubický kraj, Územní pracoviště v Žamberku, Pionýrů 1360, Žamberk, apeluje na veřejnost, aby upřednostnila odevzdávání daňových podání bezkontaktně.

Distribuce ochranných prostředků pokračuje

Pracovníci Městského úřadu v Žamberku pokračují od neděle 29. března 2020 s distribucí ochranných prostředků, které jsou určeny zejména pro poskytovatele zdravotních služeb, ambulantních zdravotních služeb a dále pro poskytovatele sociálních služeb v rámci územního obvodu ORP Žamberk.

Dětská skupina - rozšíření nabídky hlídání dětí

Opatřeními hejtmana Pardubického kraje byla upravena možnost využívání hlídání dětí v dětské skupině.

Oznámení o nekonání zastupitelstva města dne 07.04.2020

Vzhledem k dopadům usnesení vlády č. 274 ze dne 23. 3. 2020 (122/2020 Sb.), o přijetí krizového opatření, se nebude konat zastupitelstvo města dne 07.04.2020.

Krizové centrum Žamberk nabízí krizové poradenství

Krizové centrum Žamberk nabízí KRIZOVÉ PORADENSTVÍ formou telefonické a emailové podpory všem lidem, kteří cítí úzkost, strach či mají obtěžující myšlenky.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví - výjimky z uzavřených obchodů

Přijetím mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 26.03.2020 se s účinností ode dne 27.03. 2020 06:00 hodin do 01.04.2020 06:00 hodin mimo jiné rozšiřují výjimky z uzavřených obchodů.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka