Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Muzeum starých strojů uspořádalo den otevřených dveří

Areál bývalé Vonwillerovy továrny se v sobotu 18. května 2019 otevřel veřejnosti na tradičním jarním dni otevřených dveří, který tentokrát nesl název Jak se staví železnice.
Téma bylo letos pro organizátory jasné, protože tovární úzkorozchodná železnice s malým „nádražím“ je největší novinkou a lákadlem areálu. „Díky dokončenému projektu z Fondu Mikroprojektů Euroregionu Glacensis se nám podařilo opravit předprostor před továrnou a vybudovat malé nádraží, na něj navazuje 250 m dlouhá úzkorozchodná trať vedoucí až k řece“, upřesnil předseda spolku Michal Bednář. Slavnostního otevření těchto nových prvků se kromě zástupců spolku Muzeum starých strojů a technologií zúčastnil také předseda Euroregionu Glacensis Miroslav Wágner, starosta města Žamberka Oldřich Jedlička a zástupce stavební společnosti MADOS.
Program akce byl pestrý a kromě stovek návštěvníků ze širokého okolí navštívil den otevřených dveří také předseda vlády ČR Andrej Babiš, kterého expozicemi provedl předseda spolku za doprovodu starosty města. Další příležitost prohlédnout si stále se měnící prostor bývalé textilní továrny bude v sobotu 14. září.
Škodová Monika, Mgr. | dne 20.05.2019
nádraží s lokomotivou, archiv VonwillerkyObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka