Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Světový běh harmonie v Žamberku

Dne 20 května přivítal starosta Jiří Dytrt účastníky Světového běhu harmonie, nejdelšího štafetového běhu na světě, který pravidelně probíhá už od roku 1987.

Asociace starostů obcí s rozšířenou působností jednala v Ústí nad Orlicí

V úterý 19. května 2009 proběhlo v Hernychově vile v Ústí nad Orlicí 3. jednání Asociace starostů obcí s rozšířenou působností Pardubického kraje. Asociace je volným seskupením starostek a starostů všech 15 obcí s rozšířenou působností v našem kraji.

Zahájení výstavby cyklostezky

Dne 6.května dopoledne za nepříliš lichotivého počasí byla slavnostně zahájena výstavba cyklostezky Žamberk - Líšnice o délce cca 1.300 m a šířce 3 m.

Základní kámen stavby cyklostezky Letohrad - Lukavice v Čechách - Žamberk

V pondělí 4 května dopoledne poklepali starostové Žamberka a Letohradu a starostka Lukavice na základní kámen stavby cyklostezky Letohrad - Lukavice v Čechách - Žamberk.

Návštěva hejtmana v Žamberku

Dne 4. května navštíví hejtman Pardubického kraje Radko Martínek město Žamberk. Starosta Jiří Dytrt, který bude hejtmana doprovázet k tomu řekl:„Prvním bodem pracovní cesty pana hejtmana bude slavnostní zahájení výstavbu cyklostezky Žamberk Letohrad na pomyslné polovině trasy a to v obci Lukavice".

Perníková popelnice znovu putuje na devět míst Pardubického kraje

Výsledky soutěže obcí Pardubického kraje ve třídění odpadu za rok 2008 byly slavnostně vyhlášeny 20. dubna 2009 v zasedacím sále Rady Pardubického kraje, město Žamberk získalo první místo v kategorii města nad 5000 obyvatel.

Žamberk se rozhodl ukončit soudní spor

Dne 21. dubna se zastupitelstvo v Žamberku rozhodlo, že vezme zpět žalobu proti Ing. Ladislavu Kráčmerovi kvůli dluhu 3,6 miliónů Kč. Usneslo se tak na doporučení advokátní kanceláře, se kterou na tomto sporu spolupracuje. Náklady na soudní řízení by mohly mnohonásobně nárůst.

Kontrolní nákup mléčných výrobků

V poslední březnový den provedli zástupci zemědělců žamberecka v Agrární komoře UO zastoupené ing. Oldřichem Žďárským kontrolní nákup mléčných výrobku. Cílem této akce bylo zjistit jaký podíl ze všech nabízených mléčných výrobků je domácí tj. české výroby.

Spolupráce Sdružení obcí Orlicka s Akademií věd

Ve středu 19. března proběhlo setkání představitelů Akademie věd, Pardubického kraje a Sdružení obcí Orlicka v reprezentačních prostorách Akademie věd České republiky ve vile Lanna v Praze.

Otevření centra pro včasnou diagnostiku a léčbu

Dne 31.3.2009 byl starosta Jiří Dytrt přítomen slavnostního zahájení projektu předloženého v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod „Centrum pro včasnou diagnostiku a léčbu kardiovaskulárních chorob v podorlické oblasti“.

Úvodní slovo

Vážení spoluobčané a návštěvníci našeho webu,

dovolte, abych Vás přivítal na webových stránkách města Žamberka – sloupku starosty.

K vytvoření sloupku starosty přispěly i podněty od Vás, občanů, kdy jste projevili zájem zveřejnit bližší informace o práci volených zástupců města touto cestou. Na tomto místě proto naleznete užitečné informace týkající se činnosti volených zástupců, ale také informace ze života v našem městě i fotogalerii ze slavnostních akcí.

Tento sloupek bude sloužit především jako zdroj informací, s možností rozšíření o případné budoucí on-line diskuse.

Příjemné prožití prvních jarních dní přeje občanům a příznivcům našeho města

Jiří Dytrt

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka