Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Workshop Na společné cestě pro rodiny

V úterý 13. března se v Žamberku setkaly tři desítky odborníků ze sociálních, zdravotnických i vzdělávacích organizací z města a širokého regionu i zástupci Pardubického kraje.
Workshop s názvem Na společné cestě pro rodiny připravila společnost Cesta pro rodinu, z.ú., která už dvaadvacátý rok poskytuje sociální i volnočasové služby pro rodiny i jednotlivce.
Ředitelka Dana Hubálková poděkovala za spolupráci a podporu městu, kraji a dalším organizacím. Společně s vedoucími jednotlivých služeb Cesty pro rodinu představila změny a navrhla podněty ke spolupráci.
Radní Pardubického kraje Pavel Šotola, který nad akcí převzal záštitu, za uspořádání tohoto setkání poděkoval a informoval, že se jeho odboru podařilo získat prostředky na sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a na podporu ohroženým rodinám. Přítomná ředitelka Sítě pro rodinu Rut Kolínská se zájmem vyslechla všechny příspěvky včetně vystoupení koordinátora Rodinné politiky pro Pardubický kraj Františka Moudra a ubezpečila: „Síť rodinných center vám je stále oporou a doufám, že budeme spolupracovat a že budou vznikat i nová centra.“
Starosta města Žamberka Jiří Dytrt, který rovněž převzal záštitu nad workshopem, poděkoval za spolupráci a vyjádřil podporu města, které ročně přispívá na činnost Cesty pro rodinu. Mezi diskutovanými tématy byla potřeba rozvoje následných sociálních služeb pro klienty, kteří opouštějí Azylový dům či Dům na půl cesty a potřebují další podporu, těsnější spolupráce Cesty pro rodinu se školami, podpora dalšího rozvoje Klubu bez klíče, který ročně navštěvuje na 300 dětí.

Jiří Dytrt, starosta města Žamberka
Zdeňka Hanyšová Celá, Cesta pro rodinu, z.ú.
Škodová Monika, Mgr. | dne 16.03.2018
WorkshopWorkshopWorkshopWorkshopObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka