Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Zástupci města přivítali ve školních lavicích nové prvňáčky obou městských základních škol a ZŠ Erudio, ale také nové studenty Žamberské akademie volného času

V pondělí 3. září začal nový školní rok a zástupci města se vydali přivítat nové žáky.

Stolní tenista Lukáš Schauer reprezentoval na INAS Evropských letních hrách v Paříži

14. července 2018 odjela česká reprezentace Českého svazu mentálně postižených sportovců na Evropské hry do Francie.

Pokračování stavby protipovodňových opatření Žamberk

Na jaře roku 2017 byla podél řeky Divoké Orlice po devítileté přípravě zahájena stavba protipovodňových opatření v délce téměř 3 km.

Žamberk hostil Mezinárodní setkání mládeže 2018

Město Žamberk již počtvrté hostilo mezinárodní setkání mladých lidí, které proběhlo od 13. do 21. července 2018. Tábora se účastnilo celkem 7 partnerských měst z 6 různých zemí.

Žáci a studenti žamberských škol slavnostně ukončili školní rok

Konec školního roku žamberských základních a středních škol zpestřilo slavnostní předávání maturitních vysvědčení, výučních listů a pamětních listů v obřadní síni žamberské radnice.

Pasování prvňáčků na čtenáře

V pátek 15. června proběhlo v městské knihovně za přítomnosti pana starosty Jiřího Dytrta tradiční slavnostní pasování žáků prvních tříd na čtenáře.

Evropský svazek měst měl schůzku v Itálii

Po loňském setkání starostů a dalších zástupců Evropského svazku měst v Žamberku vedla letos cesta všech do italské Fresagrandinarie. Tradiční setkání mělo tentokrát dva mimořádné body programu.

Dne 21. května 2018 proběhla v obci Kvasiny Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje

Pořádající instituce, Centrum investic, rozvoje a inovací, uspořádala 5. ročník regionálního workshopu na téma Rozvoj obcí a regionů.

Cyklo Glacensis 2018

V pátek 18. května odstartovala tradiční cyklistická akce česko-polským příhraničím. Letos se jednalo již o 17. ročník cyklojízdy, kterou pořádá Region Orlicko-Třebovsko pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.

Den vítězství - 8. květen

Tento den slavíme jako státní svátek a letos uplynulo již 73. let od konce druhé světové války v Evropě.

Již sedmá pracovní stáž v Centru sociální péče i s prohlídkou domku P. Diviše

V úterý 17. dubna 2018 navštívili Centrum sociální péče města Žamberk kolegové ze Znojma. Zástupci vedení města a zaměstnanci Centra sociálních služeb Znojmo přijeli na plánovanou pracovní stáž a prezentaci pečovatelské služby v Žamberku, která jako jedna z prvních úspěšně prošla transformací.

Před 74 lety seskočila paraskupina BARIUM do okupované vlasti

Pamětní deska na hřbitově ve Vysoké nad Labem připomíná seskok paraskupiny BARIUM ve složení nadporučík Josef Šandera, četař aspirant Josef Žižka a četař Tomáš Býček dne 3. dubna 1944.

Workshop Na společné cestě pro rodiny

V úterý 13. března se v Žamberku setkaly tři desítky odborníků ze sociálních, zdravotnických i vzdělávacích organizací z města a širokého regionu i zástupci Pardubického kraje.

Porada starostů měst a obcí území obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku

Dne 20. února 2018 proběhla pravidelná porada starostek a starostů obcí obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku.

V Žamberku probíhá projekt vzdělávání neformálních pečujících

Role neformálních pečujících je v systému dlouhodobé péče nenahraditelná. O tom jsem se přesvědčil ve středu 14. února 2018, kdy v Žamberku proběhl kulatý stůl projektu "Vzdělávání pečujících osob v okrese Ústí nad Orlicí".

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka