Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Evropský svazek měst měl schůzku v Itálii

Po loňském setkání starostů a dalších zástupců Evropského svazku měst v Žamberku vedla letos cesta všech do italské Fresagrandinarie. Tradiční setkání mělo tentokrát dva mimořádné body programu.
Přijetí italského města Lentelly do svazku a jmenování bývalého starosty německého Püttlingenu čestným občanem Fresagrandinarie. K prvnímu bodu poznámka. Svazek se nerozšířil na osm měst, ale Lentella se stala členem po boku Fresagrandinarie. Obě italská města tedy budou ve Svazku vystupovat společně. Rudi Müller byl v polovině 90. let hlavním iniciátorem založení Evropského svazku měst, má největší podíl na programu a náplni tohoto seskupení. Navíc byl skoro 30 let starostou města, kam směřovaly na počátku 50. let 20. století zástupy Italů z oblasti Abruzza za prací. Udělení čestného občanství je tedy nejen poděkováním za významný podíl na vzniku svazku, ale také za pomoc italským přistěhovalcům do Sárska. Dodnes jich mnoho vzpomíná na vlídné přijetí nejen starostou Müllerem, ale i tamními obyvateli. Letos se mládežnický tábor uskuteční v červenci v Žamberku, zástupci města přivezli podrobný program a náplň tábora.
Příští rok se setkání starostů uskuteční v maďarském Veszprému a mládežnický tábor bude v německém Senftenbergu.
Jiří Dytrt a Hana Chvátilová
Škodová Monika, Mgr. | dne 13.06.2018
Účastníci setkání před kostelem v LentelleRudi Müller přebírá čestné občanstvíObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka