Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Město Žamberk se umístilo mezi finalisty soutěže Investičně atraktivní region

Druhý ročník soutěže Investičně atraktivní region vyhlásila agentura CzechInvest počátkem roku 2018 v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys.
Cílem je prezentovat úspěšné příklady obcí, měst i svazků obcí, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. Do soutěže se mohou hlásit obce všech velikostí, a to včetně mikroregionů. Hodnotí se například velikost veřejných investic do rozvoje podnikatelské a školské infrastruktury, otevřenost radnice či úroveň její spolupráce s podnikatelskou sférou.
Město Žamberk se do soutěže zapojilo a postoupilo do finále společně s Kunovicemi, Letohradem, Litoměřicemi, Novým Bydžovem a Slavkovem u Brna. CzechInvest k finalistům přidal dvě divoké karty – Bystřici nad Pernštejnem a Jeseník. Těchto osm finalistů se představilo odborné porotě. Žamberk se prezentoval jako administrativní centrum regionu, představil nedávné investice do infrastruktury, občanské vybavenosti i místní školské soustavy. A právě široká škála vzdělávacích institucí je silnou stránkou města. Představen byl unikátní projekt spolupráce Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk se společností Bühler CZ, podpořené městem a Pardubickým krajem i spolupráce města s firmou Contipro a.s. při budování soukromé dětské skupiny a základní školy. Město podporuje zahraniční aktivity škol i nejrůznější školské projekty (AMAVET, TECHNOhrátky, Exchange pobyty, vybudování dílen a cvičné kuchyňky a další).
První místo v žebříčku Investičně atraktivních regionů vybojovaly Kunovice za Podnikatelský inkubátor, druhé místo Letohrad a jeho Konsorcium zaměstnavatelů Orlicka, třetí místo Bystřice nad Pernštejnem za sanaci uranového dolu. Žamberk sice neobsadil stupně vítězů, ale sama účast ve finále této soutěže je velkým úspěchem i motivací do další práce. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v pondělí 10. září 2018 v Praze v rámci konference Potenciál místní ekonomiky, starosta města Jiří Dytrt z něj přivezl ocenění za finálové umístění.
Škodová Monika, Mgr. | dne 12.09.2018
Město pro byznysObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka