Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Oslavíme 100 let republiky

Město Žamberk ve spolupráci s městskými organizacemi připravilo program oslav 100 let od vzniku samostatného československého státu. Srdečně zveme širokou veřejnost na četné akce, které vyvrcholí o víkendu 27. a 28. října 2018.
Městské muzeum Žamberk zve na výstavu 100 let republiky, která nabídne sbírku známek s motivy díla Alfonse Muchy, vzácnou sbírku žamberských dopisnic s tzv. znárodněnými razítky, vše bude doplněno zajímavými dobovými exponáty. Výstava potrvá do 21. listopadu.
ZUŠ Petra Ebena Žamberk srdečně zve na vzpomínkový koncert ke 100. výročí vzniku ČSR „100 let se svobodou“ v pondělí 22. října 2018 v 18 hodin v sále ZUŠ.

Městská knihovna Žamberk připravila besedu s panem Vladislavem Severinem Život za první republiky, která se koná v úterý 23. října od 17 hodin. Dozvíte se podrobnosti o všedním životě lidí mezi oběma válkami, kolik činila běžná mzda a co se za ni dalo koupit, pohovoříme o prvorepublikové vládě a parlamentu, ale i o módě, společenském chování, kultuře a zajímavostech z tehdejší doby. V čítárně knihovny je k této příležitosti instalovaná výstava „Tady nová republika“.

V sobotu 27. října 2018 se sejdeme na náměstí Gen. Knopa, kde budou oslavy zahájeny v 15 hodin pietním aktem u skautské Lípy svobody, poté budou položeny květiny u pomníku Bedřicha Havleny a pomníku Obětem 1. světové války. A tamtéž, ve Vojáčkových sadech, vysadíme lípu. Před Divišovým divadlem zahraje od 16 hodin Mládežnický dechový orchestr ZUŠ Petra Ebena a zdarma tu bude připravena polévka a bílá káva. O půl páté zveme zdarma do kina na projekci filmu TGM Osvoboditel.

V neděli 28. října pokračují oslavy na Masarykově náměstí. V 15 hodin zveme na pietní akt u pomníku TGM, kam v 15:50 přijede Masaryk „osobně“ na koni. Od 16 hodin zahraje Big Band ZUŠ Petra Ebena, následovat bude ukázka vyšetřování nehody v podání Četnické pátrací stanice Pardubice a bubenická show Pavla Fajta. Připraven bude také dobový kolotoč a samozřejmě občerstvení.
Škodová Monika, Mgr. | dne 22.10.2018
Ke stažení:

Dokument: plakát oslav | soubor: 39734.pdf | velikost: 1.87 MB   - plakát oslavObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka