Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Sloupek starosty - archiv

Den vítězství - 8. květen

Tento den slavíme jako státní svátek a letos uplynulo již 73. let od konce druhé světové války v Evropě.

Již sedmá pracovní stáž v Centru sociální péče i s prohlídkou domku P. Diviše

V úterý 17. dubna 2018 navštívili Centrum sociální péče města Žamberk kolegové ze Znojma. Zástupci vedení města a zaměstnanci Centra sociálních služeb Znojmo přijeli na plánovanou pracovní stáž a prezentaci pečovatelské služby v Žamberku, která jako jedna z prvních úspěšně prošla transformací.

Před 74 lety seskočila paraskupina BARIUM do okupované vlasti

Pamětní deska na hřbitově ve Vysoké nad Labem připomíná seskok paraskupiny BARIUM ve složení nadporučík Josef Šandera, četař aspirant Josef Žižka a četař Tomáš Býček dne 3. dubna 1944.

Workshop Na společné cestě pro rodiny

V úterý 13. března se v Žamberku setkaly tři desítky odborníků ze sociálních, zdravotnických i vzdělávacích organizací z města a širokého regionu i zástupci Pardubického kraje.

Porada starostů měst a obcí území obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku

Dne 20. února 2018 proběhla pravidelná porada starostek a starostů obcí obvodu úřadu s rozšířenou působností v Žamberku.

V Žamberku probíhá projekt vzdělávání neformálních pečujících

Role neformálních pečujících je v systému dlouhodobé péče nenahraditelná. O tom jsem se přesvědčil ve středu 14. února 2018, kdy v Žamberku proběhl kulatý stůl projektu "Vzdělávání pečujících osob v okrese Ústí nad Orlicí".

Starostové města Žamberka a městysu Kunvald byli přijati na americké ambasádě v Praze

Rok 2018 je rokem 100. výročí vzniku samostaného Československa a také začátkem oficiálních americko-českých diplomatických vztahů.

Poděkování po volbách prezidenta České republiky

Vážení spoluobčané,
děkuji vám za účast ve volbách prezidenta České republiky. V přiložené tabulce je uvedena účast v procentech za jednotlivé volební okrsky. Celková účast v Žamberku byla velmi vysoká a překročila hranici 70 %.

Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2017

V pondělí 22. ledna byla v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí vyhlášena anketa o nejúspěšnějšího sportovce okresu za loňský rok. V jedenácti kategoriích bylo nominováno 87 sportovců a funkcionářů, oceněno bylo 53.

Proběhlo přátelské novoroční setkání radních s řediteli organizací a firem

V pondělí 15. ledna 2018 se uskutečnilo v prostorách Domova mládeže Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk přátelské novoroční setkání radních města a ředitelů příspěvkových organizací se zástupci firem, které v uplynulém roce podpořily akce nebo činnost těchto organizací.

Vážení občané, vstupujeme do roku 2018.

Můžeme se těšit na zajímavý rok, ve kterém se budeme učit žít naplno, opravdově, bez strachů a obav.

Starosta města Jiří Dytrt gratuloval nejstarší občance města k významnému jubileu

V neděli 31. prosince oslavila své sté narozeniny nejstarší občanka města Žamberka, paní Jarmila Dvořáková. K jejímu mimořádnému jubileu jí popřál starosta města Jiří Dytrt, předsedkyně Sboru pro občanské záležitosti Broňa Havlíková a ředitelka Centra sociální péče Mirka Krajčírová.

Vánoční přání

Vážení spoluobčané a návštěvníci města Žamberka, s blížícím se svátečním časem přejeme klidné a příjemné Vánoce.

Sbor pro občanské záležitosti letos významně obměnil svou sestavu

Sbor pro občanské záležitosti (SPOZ) je jednou z komisí rady města.

Odhalení busty odbojáře Josefa Šandery

Český svaz bojovníků za svobodu Hradec Králové ve spolupráci s městem Hradec Králové slavnostně odhalil v sobotu 11. listopadu 2017 bustu jedné z nejvýznamnějších osobností regionu v boji proti nacistickému režimu, mjr. in memoriam Josefa Šandery, velitele paravýsadku Barium.

Starší zprávy:    1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25Obsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka