Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Žamberk navštívila delegace z polského Dolnoslezského vojvodství v doprovodu radní Pardubického kraje Mgr. Hany Štěpánové

22. dubna 2003 byla na žamberské radnici podepsána dohoda o spolupráci Pardubického kraje s polským Dolnoslezským vojvodstvím. Toto partnerství se od té doby slibně rozvíjí.
Důkazem byla návštěva pana Juliana Golaka, místopředsedy Sejmiku Dolnoslezského vojvodství, a radní Pardubického kraje Hany Štěpánové v Žamberku 17. května 2017.

Na radnici přivítal hosty starosta města Jiří Dytrt a místostarosta Oldřich Jedlička. Zástupci obou regionů hovořili o dalším rozvoji vzájemné spolupráce, prohlédli si obřadní síň radnice a podepsali se do pamětní knihy města. Polskou stranu reprezentoval také Igor Wójcik, pověřenec maršálka pro vztahy s Českou republikou a ředitel Centra pro kulturu a umění, a Agnieszka Goranin, odborná referentka oddělení vnějších vztahů Úřadu maršálka Dolnoslezského vojvodství. Hosté si v Žamberku prohlédli Muzeum starých strojů a technologií, které je zapojeno do česko-polských projektů. Závěrem delegace navštívila Střední školu obchodu, řemesel a služeb Žamberk.
Škodová Monika, Mgr. | dne 17.05.2017
setkání DSV a PKsetkání DSV a PKsetkání DSV a PKsetkání DSV a PKsetkání DSV a PKsetkání DSV a PKsetkání DSV a PKObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka