Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Mobilní rozhlas (odkaz se otevře v novém okně)

Studenti Žamberské akademie volného času ukončili školní rok v obřadní síni radnice

Měsíc červen je na všech školách měsícem ukončení školního roku, školních výletů a předávání vysvědčení. Nejinak tomu je i v Žamberské akademii volného času.
123 studentů – seniorů mělo skutečně nabitý a pestrý školní rok. Každá skupina (celkem 5 tříd) se scházela jednou měsíčně. Semináře byly zaměřeny na oblast psychologie (mezigenerační vztahy), práva (nekalé praktiky prodejců, volby), historie (nejstarší dějiny Žamberka, 2. světová válka), zeměpisu (krásy přírody východních Čech, Kladsko), biologie (fauna a flóra na Žambersku), společenských témat (romský a židovský holocaust), současných témat (média a realita) a mnoho dalších zajímavých oblastí. Tým lektorů tvořili zaměstnanci městského úřadu, osobnosti ze Žamberka a okolí, středoškolští a vysokoškolští pedagogové. Všem lektorům patří velký dík, neboť vždy svým výkladem studenty zaujali.

Odměnou a zároveň překvapením jsou pro studenty školní výlety. Účastníci se až v autobuse dozvědí, co je čeká. Prváci byli na Pastvinské přehradě, na Hedeči a v Centru biologické ochrany Těchonín. Druháci navštívili zámek Kostelec nad Orlicí, pražírnu kávy Frolík v Borohrádku a výlet zakončili procházkou kolem hotelu Studánka. Třeťáci se vypravili do České Třebové a okolí (muzeum s výstavou svatebních šatů, Rotunda sv. Kateřiny, rozhledna na Kozlovském kopci a chaloupka Maxe Švabinského). Pro obě třídy čtvrtého ročníku byl připraven dvoudenní výlet do Železných hor, v rámci něhož jsme navštívili židovské památky v Heřmanově Městci, okolí říčky Doubravy v Ronově nad Doubravou, zámek Žleby a národní hřebčín v Kladrubech nad Vltavou. Během všech výletů nám vyšlo počasí, které velkou měrou přispělo k dobré náladě a pohodové atmosféře.
Ve dnech 26. a 28. června jsme se potom s jednotlivými třídami sešli ještě jednou, a to na slavnostním předávání vysvědčení v obřadní síni žamberské radnice. Všichni studenti úspěšně absolvovali a postoupili do dalšího školního roku.
Přejeme všem studentům krásné prožití prázdnin a v dalším školním roce se opět těšíme na viděnou!
Škodová Monika, Mgr. | dne 28.06.2017
žavčžavčžavčžavčžavčObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka