Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci návštěvy Pardubického kraje město Žamberk

V úterý 3. listopadu navštívil město Žamberk prezident České republiky Miloš Zeman, který přijel v doprovodu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
Společně se zastupiteli města a řediteli příspěvkových organizací diskutovali nad možnými dopady rušení speciálních škol, zároveň projednali aktuální situaci výstavby rychlostní komunikace R35.

Poté se kolona přesunula do Divišova divadla, kde na prezidenta a hejtmana čekal zaplněný sál. V úvodu pan prezident zmínil přednosti Pardubického kraje a mířil zejména do ekonomické oblasti – chválil nízkou míru nezaměstnanosti. Zároveň, ale poukázal na fakt, že jsou u nás průměrné mzdy hluboko pod státním průměrem. Řada přišla také na dotazy občanů, které mířily na palčivé problémy dneška, jako je hrozba Islámského státu a příliv uprchlíků a také mimo jiné i na prolomení těžebních limitů.

V závěru setkání s občany Miloš Zeman zavěsil na vlajku města Žamberk prezidentskou stuhu. Na památku prezidentské návštěvy se Miloš Zeman podepsal do pamětní knihy města Žamberk a převzal z rukou starosty města Jiřího Dytrta krásný dar, ručně paličkovaný strom se srdcem od krajkářky Marie Poludové.
Borovičková Kamila, Bc. | dne 05.11.2015
Návštěva prezidentaNávštěva prezidentaObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka