Obsah stránky | Úvodní stránka
Žamberk na Facebooku (odkaz se otevře v novém okně)  Žamberk na YouTube (odkaz se otevře v novém okně)

Sdružení historických sídel Čech Moravy a Slezska (odkaz se otevře v novém okně)

Perníková popelnice za rok 2014 - ocenění systému ASEKOL

Soutěž obcí O Perníkovou popelnici je vyhlašována ve snaze motivovat obce ke zvýšení účinnosti sběru tříděného odpadu. Je určena pro všechny obce v Pardubickém kraji, které mezi sebou soupeří ve třech kategoriích, rozdělených podle počtu obyvatel.
Vyhlašovatelem soutěže je společnost EKO-KOM a.s., ve spolupráci s Pardubickým krajem a dalšími partnery. Klíčem pro hodnocení ve všech kategoriích je celková výtěžnost sběru a efektivita obsluhy nádob a pytlů při sběru papíru, plastů, skla a nápojových kartonů v přepočtu na jednoho obyvatele. Zároveň se hodnotí také celkové množství separovaných bioodpadů, nebezpečných odpadů a zapojení do zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení.

V rámci soutěže O Perníkovou popelnici se udělovaly i ceny kolektivního systému ASEKOL. Tu získá obec, která dosáhne nejvyšší výtěžnosti zpětného odběru dosloužilých elektrozařízení, jako jsou informační technologie, telekomunikační zařízení, televizory, počítačové monitory, hračky, lékařské a měřící zařízení.

V KATEGORII NAD 5000 OBYVATEL OBHÁJILO LOŇSKÉ VÍTĚZSTVÍ MĚSTO ŽAMBERK. K této ceně obdrželo město finanční odměnu 15 tis. Kč a také perníkovou prémii v podobě červeného kontejneru.

Je to úžasné ocenění našich občanů, kteří se zapojují do třídění odpadů, ale také pracovníků TS ŽAMBERK s.r.o., obsluhy sběrného dvora i pracovníků svozové firmy Jaromír Plundra, Žamberk. Vždyť v ukončeném 8. ročníku soutěže jsme si pro popelnici z perníku jeli do Pardubic s panem starostou již po sedmé!
Hovádková Alena, Ing. | dne 13.05.2015
Ke stažení:

Dokument: Perníková popelnice 2014 - celkové výsledky | soubor: 23587.pdf | velikost: 0.38 MB   - Perníková popelnice 2014 - celkové výsledky
Perníková popelnice za rok 2014-ocenění systému ASEKOLObsah stránky |  Navigace | Úvodní stránka